250Mb łącze + router tplink 1043nd = łącze 150Mb


(maslo32) #1

mam łączę 250Mb i do niego router tplinka 1043nd,jeśli umieszczę kabel z internetu w komputerze stacjonarnym bezpośrednio to tester łącza pokazuje 250Mb, a jeśli uźyje routera i podłącze go do pc to tester łącza pokazuje 150Mb. dlaczego tak się dzieje ? 


(Dimatheus) #2

maslo32 , na forum używamy polskich znaków diakrytycznych (ą, ć, ę, ń i tak dalej). Proszę - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - wyedytować swój post oraz tytuł wątku dodając polskie znaki. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(roobal) #3

Rozumiem, że podłączasz PC do routera kablem? Czy może bezprzewodowo? Jeśli bezprzewodowo, to w standardzie N te 300Mb/s to wartość teretyczna i jeśli osiągnąłeś na WiFi 150Mb/s, to więcej już raczej nie wyciągniesz. Jeśli na kablu tak jest, zresetuj router do ustawień fabrycznych i skonfiguruj go na nowo. Sprawdź również ustawienia QoS i w jaki sposób priorytetowany jest ruch sieciowy oraz czy nie ma ograniczeń w bandwith control.