250Mb łącze + router tplink 1043nd = łącze 150Mb

mam łączę 250Mb i do niego router tplinka 1043nd,jeśli umieszczę kabel z internetu w komputerze stacjonarnym bezpośrednio to tester łącza pokazuje 250Mb, a jeśli uźyje routera i podłącze go do pc to tester łącza pokazuje 150Mb. dlaczego tak się dzieje ? 

maslo32 , na forum używamy polskich znaków diakrytycznych (ą, ć, ę, ń i tak dalej). Proszę - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - wyedytować swój post oraz tytuł wątku dodając polskie znaki. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Rozumiem, że podłączasz PC do routera kablem? Czy może bezprzewodowo? Jeśli bezprzewodowo, to w standardzie N te 300Mb/s to wartość teretyczna i jeśli osiągnąłeś na WiFi 150Mb/s, to więcej już raczej nie wyciągniesz. Jeśli na kablu tak jest, zresetuj router do ustawień fabrycznych i skonfiguruj go na nowo. Sprawdź również ustawienia QoS i w jaki sposób priorytetowany jest ruch sieciowy oraz czy nie ma ograniczeń w bandwith control.