250MB transferu dla Androida- wystarczy?

Cześć,

mam pytanie czy 250MB transferu dla androida na miesiąc wystarczy?

Mówimy o normalnym użytkowaniu htc desire z wyłączonym softem pogody, dodatkowy soft będę ścigał w domu przez wifi.

mi sie taki pakiet skonczyl po niecalym tygodniu ;D ale duzo sie bawilem sciagalem aplikacje itd , zalezy do czego bedziesz uzywal np google maps troche bierze , weź sobie 250 i zobaczysz czy starczy ; )

Skoro autor piszę, że nie będzie ściągał aplikacji “w terenie” to 250 MB spokojnie wystarczy.

Oczywiście mogę się mylić, lecz jak napisał przedmówca zasada “pożyjemy zobaczymy” w tym przypadku będzie jak najbardziej trafiona.

Z tym ,że pozujemy zobaczymy to raczej średnio. Bo 250MB to składowa abonamentu. Więc nie wiem czy wystarczy na samo działanie systemu czy też muszę atakować pakiet 1GB. Nie chcę płacić za coś czego nie będę używał.

Możesz napisać do czego będziesz używał dokładniej telefonu?

Jeżeli chcesz przeglądać internet i korzystać z jakiegoś komunikatora to 250 MB powinno starczyć.

Sprawdzanie gmaila, może czasem jakiś komunikator, czasem jakieś www ale bez notorycznego przeglądania stron czy pisania godzinami na gg.

Dosłownie to 10 razy dziennie sprawdzę pocztę, może 5 razy zaglądnę na gazeta.pl. Cała reszta po wifi.

Nawet jeśli nie będziesz wyłączał transmisji danych podczas nieużywania telefonu, to 250 MB spokojnie wystarczy na takie potrzeby, jakie opisałeś. W pierwszym miesiącu z takim pakietem przydałoby się go kontrolować, bo wiadomo, Android sam też pobiera swoje dane z Sieci, ale aż tyle na pewno nie wykorzysta. Jeszcze jak w domu korzystasz z Wi-Fi, to z pakietem 1 GB daj sobie spokój, nie ma sensu przepłacać.

Ja polecam jeszcze łidzeta do wylaczania internetu gprs

250 MB napewno wystarcza na doraźne kożystanie z neta.

Ja mam włączoną pogodę, k-9 Mail (program sprawdza pocztę co 5 minut), czasem zajrzę na Wikipedię, korzystam z “Mapy” od google.

Średnio 150-180 MB w miesiącu.

Programy tak jak Ty pobieram w domu na Wi-Fi. Mam taki program, który wykrywa że jestem w domu i automatycznie przełącza się na Wi-fi

Jeśli myślisz o abo. w Play “All Inclusive” gdzie jest 250mb to jeszcze takie info dla ciebie że po wyczerpaniu tych 250mb dalej masz darmowy net jednak z duuużo niższą prędkością. Do gg, widgetu z pogodą i tego typu rzeczy wystarczy.

Możesz podpowiedzieć jaki to program?

@fiero

Czyli chyba nie będę się zastanawiał, tylko używał sprawdzania poczty na full.

Auto Wifi Enabler

Działa w oparciu o dane sieci komórkowej więc nie zużywa dodatkowo energii, za to jest mniej dokładny.