2700 vs 1800X Który RYZEN do obróbki filmów i zdjęć?

AMD 2700 vs 1800X Są w bardzo podobnej cenie. Jak myślicie, który z tych dwóch Ryzenów będzie się lepiej sprawdzał w obórce materiałów wideo w programie Adobe Premiere oraz obróbki zdjęć w Photoshopie oraz Lightroomie? Liczy się nie tylko rendering ale także stabilność pracy, brak przycinek w podglądzie, timeline.

Moim zdaniem 1800X. Przede wszystkim jest szybszy z bazowym zegarem. Do kodowania wideo to istotne. Natomiast weź pod uwagę, że 2700 bierze prawie 1/3 prądu mniej dając odrobinę niższe osiągi.

Dzięki, no tak to wygląda na pierwszy rzut oka ale ciężko znaleźć jakieś sensowne testy, które dawały by porównanie w programach. No i czy nie jest czasem tak, że 1800X nie kreci się ani trochę, a 2700 spokojnie można ustawić stabilnie na 4GHz na wszystkich rdzeniach? Wtedy Będzie szybszy.

Jeżeli chcesz kręcić - 2700 z solidną płytą.
Jeżeli nie chcesz - 1800X.

1 polubienie

A do 2700X nie dozbierasz?

Jak by były fundusze to wziąłbym 2700X jest wyraźnie wydajniejszy, jednak zaistniała konieczność wyboru między tymi dwoma opcjami. A jeszcze pytanko, bo może ktoś badał temat przycinek Ryzenów w podglądzie, podczas edycji na linii czasu, w programach Adobe do obróbki filmów? Czy coś się od premiery Tych procesorów w tym temacie poprawiło?