2ap.pl-jak zmienić na domene kao.pl

Witam. mam serwer na 2ap.pl i chciałbym zmienić domenę na kao.pl. Słyszałem że to możliwe tylko, że nic takiego nie mogę znaleźć. Proszę o pomoc.

Witam

Widzę, że na 2ap jest panel DA więc z dodaniem domeny nie będzie problemu. Zaraz edytuje posta i dam dokładny opis pod ich DA.

Pozdrawiam

Dziękuje za odpowiedź. Już czekam na instrukcję.

Witam

Zgodnie z obietnicą przedstawiam dokładną instrukcję. Jeżeli nowa domena ma zastąpić obecnie wykorzystywaną subdomenę od 2ap.pl to operacja będzie składać się z 2 etapów

Etap 1 - dodanie domeny w celu propagacji DNS:

  1. Logujesz się do DA poprzez adres https://2ap.pl:2222/ podając swój login i hasło, które dostałeś w mailu od 2ap.pl

  2. W części Moje konto klikasz w odnośnik Konfiguracja domeny.

  3. Na ekranie który się pojawi klikasz Dodaj następną domenę.

  4. W formularzu do którego zostaniesz przekierowany w polu Domena wpisujesz swoja domenę małymi literami bez części http://www.

  5. Klikasz na przycisk Załóż.

Teraz pora na zmianę DNS w firmie gdzie zakupiłeś domenę na następujące

ns1.kao.pl

ns2.kao.pl

ns3.kao.pl

ns4.kao.pl

ns5.kao.pl

Musisz odczekać minimum 24 godziny, aby domena zaczęła być widoczna w sieci.

Etap 2 - zamiana obecnej domeny na docelową:

  1. Logujesz się do DA.

  2. Wchodzisz w Administracja domeny.

  3. Zaznaczasz pole wyboru w kolumnie Select dodanej w etapie 1 i klikasz Delete a następnie Confirm oraz HERE w komunikacie.

  4. W części Moje konto klikasz w odnośnik Konfiguracja domeny.

  5. Klikasz Zmień nazwę domeny.

  6. Na liście Zmień najprawdopodobniej jako jedyna będzie Twoja subdomena z 2ap.pl, w pole po prawej stronie poprzedzone frazą na "na www. wpisz nazwę domeny na której ma funkcjonować strona.

  7. Kliknij Zmień.

Koniec operacji

Pozdrawiam

Dziękuje. Wszystko rozumiem tylko nie wiem o co chodzi w tym:

Czy mógłbyś mi to szerzej rozpisać?? Z góry dziękuję.

Witam

Aby szerzej opisać ten punkt musiałbym znać przynajmniej nazwę domeny.

Pozdrawiam

www.gothicswiat.2ap.pl, a chcę zmienić na www.gothic.kao.pl

Witam

W takim w takim przypadku czyli zmiany jednej subdomeny na inną ma zastosowanie ma Etap 2 pkt 1 a następnie od 4 do 7.

Pozdrawiam

Czyli tylko mam zastosować Etap 2 pkt. 1 i 4 do 7, a z 1 etapu nie korzystać? Albo czy mogę wejść przez FTP do folderu domains i po prostu zmienić nazwę folderu z domeną? Z góry dziękuje za pomoc.

PS. Jak próbuje zmienić nazwę domeny według etapu 2 pkt. 4 do 7 to wyskakuje mi komunikat:

There was an error while changing that domain name

Szczegóły

Unable to swap email: Error moving /etc/virtual/gothicswiat.2ap.pl to /etc/virtual/gothic.kao.pl : No such file or directory

Error renaming ./data/users/gothicswiat/domains/gothicswiat.2ap.pl.usage to /home/gothic/domains/gothic.kao.pl : Operation not permitted

Witam

Tak, po zastosowaniu punktów 4 do 7 z etapu 2 wszystko powinno być ok, ale jak widać nie jest,. Zgłoś sprawę do admina hostingu podając treść błędu Zmiana nazwy folderu domeny przez FTP to nie wszystko.

Pozdrawiam

Czy wystarczy przenieść moje forum do folderu z inną domeną?

Witam

Tak, wystarczy wgrać pliki przez FTP do folderu public_html nowej domeny i dodatkowo dostosować konfigurację forum. Wcześnie podawałem metodę przez DA, bo przy dobrze działającym serwerze jest dużo szybsza niż metoda z przenoszeniem plików przez FTP.

Pozdrawiam

Witam.

A jak przeprowadzić tą dodatkową konfiguracje forum?’

dodano:

Dziękuje bardzo za pomoc. Zrobiłem tak jak Pan mówił. Zgłosiłem się do Administratora z tym błędem przy zmianie nazwy domeny, lecz nie miałem nadziei, że się tym zainteresuje, lecz po niecałej godzinie Administrator odpisał z wiadomością, że już ten błąd poprawił. Jeszcze raz Panu dziękuję! Mam u Pana dług.

Z poważaniem compl

Witam

Odnośnie dodatkowej konfiguracji forum to wszystko zależy id skryptu na którym stoi forum, Ogólnie chodzi o zmianę domeny i wszystkich powiązanych z nią wartości w konfiguracji.

Pozdrawiam

Mam phpbb3, ale to już nie jest takie istotne, bo wszystko już działa. Jeszcze raz wielkie dzięki.

Ps. Czy będę mógł liczyć na Pana pomoc podczas przenoszenia forum na inny serwer w bliżej nieokreślonym czasie?

Witam

O dodatkowych zmianach w przypadku phpbb3 przeczytaj tutaj http://wiki.phpbb3.pl/wiki/Ustawienie_c … Li_serwera

Pozdrawiam

Teraz nie działa mi opcja zaloguj przy każdej wizycie. Czy ta dodatkowa konfiguracja to naprawi?

Witam

Powinna, bo właśnie przez bledną domenę w ustawieniach najprawdopodobniej są te problemy. Pamiętaj tylko że po tej zmianie wszyscy użytkownicy muszą wyczyścić ciasteczka w przeglądarkach.

Pozdrawiam