2cd=dvd


(Matejo Master) #1

Jak mogę połączyć 2 obrazy cd .bin (mam cue) żeby to nagrać na dvd? Normalnie to zainstalować. Słyszałem że total commanderem ale jak?


(Bunio) #2

A co dokładnie oznacza ten kawałek Twojego postu ? :wink:


(Matejo Master) #3

Że sa w formacie bin.


(Bunio) #4

Spróbuj którymś z tych programów.

__________________

Chodziło mi to. :wink:


(Matejo Master) #5

Jak chce nagrac obraz bin w np. nero to musze niec pliki .cue


(Myszonus) #6

Plik .bin jest integralną częścią pliku .cue - więc nagrywasz .cue razem z .bin ... Tak samo jak emulujesz - w napędzie montujesz .cue


(Matejo Master) #7

Dobra koniec offtopica dalej problem nie rozwiązany.


(Kosmi) #8

http://forum.cdrinfo.pl/demo/65131-twor ... post641830 tu masz opisane jak total commanderem też możesz bo ja scalałem ostatnio gre :slight_smile:


(Matejo Master) #9

widzialem to ale coś tam pisze że zamiast X wstawiamy nazwę nagrywarki i tylko na tej nagrywarce odpali - mogę sie mylić. :?


(Iwagreg) #10

Witam , nie nazwę nagrywarki tylko literę pod którą masz napęd np.D,E,F itd. Pozdrawiam


(Dup) #11

Zależy co chcesz zrobić :

  1. Jeśli chodzi ci o to, że masz dwie płytki od gry i chcesz je scalić w JEDNĄ, to od razu ci mówię że w 99% przypadków się tego nie da zrobić, gdyż większość gier ma mechanizmy sprawdzające poprawność lub integralność płyty.

Jeśli chcesz mieć dwie płyty od jednej gry/programu na jednym DVD, to po prostu nagraj pliki *.bin / *.cue / *.img / *.iso BEZPOŚREDNIO na DVD - w sensie stwórz zwykłe DVD z danymi i wrzuć na nie pliki obrazów tak samo jak byś wrzucił każde inne pliki.

Takie obrazy nagrane na DVD można potem zamontować w Daemon Tools

  1. A jeśli chcesz zgrać po prostu pliki z obydwu płyt na jedną płytę DVD, to

zamontuj każdą płytę po kolei w DAEMON TOOLS i skopiuj wszystkie pliki do folderu na dysk twardy, a następnie użyj dowolnego programu do nagrania ich na jedną płytę DVD. Przy czym da się tak skopiować TYLKO pliki.

  1. Jak wyżej, ale chcesz zgrać ścieżki muzyczne z 2 CD na 1 DVD to najlepiej będzie zamontować obydwie płyty w daemon tools i następnie zgrać ścieżki muzyczne

(sdar) #12

I to by było tyle jeśli chodzi o czytanie ze zrozumieniem

:?


(Fisher) #13

pobaw sie UltraISO lub PowerISO

a tak na marginesie:

mozna umiescic .bin w wirtualnym napedzie nie majac .cue


(Dup) #14

Owszem się da. Wystzrczy zmienić nazwę pliku *.bin na *.cue (lub jakąś inną nazwę), albo po prostu w daemon tools w oknie wpisać *.*, nacisnąć ENTER, żeby WSZYSTKIE pliki stały się widoczna, poczym zamontować plik *.bin - powinno normalnie się dać - bo DaemonTools automatycznie rozpozna rodzaj pliku.