2GB czy 4GB RAM

Witam zamierzam kupić nowy komputer i mam dylemat czy wziąć 2GB czy 4GB RAM, czytam wasze różne zestawy i zdecydowanie większość z was proponuje 2GB ale czy nie lepiej zainwestować w 4GB bo nie chce żeby za powiedzmy pół roku wychodziły gry z wymaganiami powyżej 2GB RAM i będę żałował dlatego co tym myślicie?

Ja bym brał 4GB + system 64 bitowy ze względu na

a) wahania cen

b) przyszłość

c) system 64 bitowy (szybki, stabilny, mniej wirusów = bardziej bezpieczny)

jak do gier to system 64bitowy, chociaż na Viście dużo gier nie działa, a na Xpeku taki sprzet się marnuje, to jak masz kasę to kup i XPeka i Viste,bo jak gra Ci na viście nie działa, to grasz w nią na XPeku, a jak Ci działa na viście to grasz na Viście ,bo jak 4 giga ramu, to dobra grafa=directx10.

bartek46op , Pierwsze słysze, że system 64-bit jest niewiele, a na 32-bit dużo… Przecież to zależy od tego czy masz Linuksa czy Windowsa itp. Po za tym wirusy ma najwięcej userów którzy ściągają z torrentów, warezów, cracki itp.

:slight_smile: tak naprawdę sam odpowiedziałeś ,lepiej zainwestować w 4GB ,nawet na system 32 bitowy

Moim zdaniem też.

Bierz 4 gb :slight_smile:

I popieram to co napisał bartek46op ,

jakiego systemu będziesz używał ?? jeżeli cena nie gra większej roli to jasne, że 4GB ale żeby to były porządne ramy nei w stylu kingston, goodram :-).

Taaa! U kumpla na XP system nie pracował stabilnie właśnie dlatego, że miał 4 GB. Wyjął jedną kość (ale to tak parę miesięcy po zakupie) i komp chodzi jak trzeba.

impassive I zapewne sądzisz że wynika to z pojemności kości, a nie z jakiegoś logicznego powodu? :]

Zapewne sądzisz, że jesteś mądrym i inteligentnym superspecem komputerowym?

impassive , Przynajmniej nie truje od rzeczy tak jak to właśnie czynisz wprowadzając tylko niepotrzebny zamęt.

Jeśli kiedyś zdobędziesz chociaż odrobinę doświadczenia na temat to będziesz mógł próbować dyskutować. Dziecięce odzywki wcale w zdobywaniu tego doświadczenia nie pomagają.

Opisałem właśnie doświadczenia kolegi (który takich speców jak Ty zjada na śniadanie), który miał problemy z nowym komputerem i długo nie mógł znaleźć ich przyczyny.

A może powiesz ile kości miał kolega ?? 4 miał ??

A nie pomyślałeś o tym że może kontroler pamięci nie wyrabia ?? a wtedy jak nie wyrabia to właśnie takie efekty są, pomaga wtedy podnoszenie napięcia dla pamięci lub podnoszenie napięcia na mostku północnym.

No, a zgadnij! To taka zagadka dla Ciebie na weekend.

No pewnie, że nie pomyślałem. Co mnie obchodzi cudzy niestabilnie działający system, którego na oczy nie widziałem?

Ja jakbym miał sys 32 bit no to brał bym 3 GB ponieważ Crysisowi czy czemuś ‘podobnemu’ lepiej się przetwarza grafę itp. A 3gb 32 bity ci obsłużą :stuck_out_tongue:

Pharah… pamięci są zwykle sprzedawane w symetrycznych parach dla ułatwienia pracy w trybie 2-kanałowym, dlatego też zakup 3gb mija się nieco z celem. Ostatnio składałem komputer na ep31-ds3l z 2x2gb ramu i 32bitowy xp pro wykrywał 3,5GB.

impassive , Jeśli cie to nie obchodzi to się nie udzielaj, jeśli płyta główna wspiera określoną pojemność kości to nie ma problemu, jeśli wspiera mniej… to wciąż ram będzie działał, adresowanie to zapewne dla ciebie czarna magia… System miał niestabilny zapewne dlatego iż jedna kość mogła być uszkodzona albo nie była w stanie stabilnie pracować z zadanymi parametrami… wyjaśnienia można mnożyć i teoria spiskowa o “zbyt dużej pojemności ramu” wśród nich się nie znajdzie bo jest bez sensu i tylko utwierdza mnie w przekonaniu że twoja styczność z komputerami jest bardzo pobieżna, o treści twoich postów nawet nie wspomnę…

Oty Kosz

Takie komunały to można znaleźć w Wikipedii. A teorię spiskową sam sobie wymyśliłeś i wkładasz w cudze usta.

A to ciekawe teorie … Ja korzystam z Visty Ultimate x86 i mam 4GB i się jakoś nic nie dzieje.

fastman92 ,

z raportu Security Intelligence Report

Dla twojej wiadomości są moduły 4x1GB i 2x2GB więc nie unoś się tak

Że co? Co ma piernik do wiatraka?