[2PC i siec] podlaczenie przez USB czy cos innego

Mam 2 komputery w domu w osobnych pokojach. Zastanawiam sie czy jest mozliowsc polaczenia ich kablem usb tak aby na jednym i drugim byl internet. Mam neostrade podlaczona do jednego na ktorym jest windows XP a na drugim 98 (ze wzgledu na to ze jest starszy). Tam gdzie jest 98 sa starsze porty USB i w momencie podlanczania chocby pamieci przenosnej musze podlanczas ja przez przejsciowke. Pytanie jest czy nie bedzie to przeszkadzalo w polaczeniu ich kablem USB jak w jednym jest starszy port?

Jesli tym sposobem nic nie zdzialam to jak inaczej moge je polaczyc ze soba? W tym starszym komputerze jest jeszcze taka sprawa ze to jest oryginalny COMPAQ, nie skladak i troche boje sie go rozkrecac wiec nie wiem czy jest mozliwosc dolozenia tam chocby sieciowki. Patrzac na zaslepki na tylnej czesci obudowy moge stwierdzic ze jest miejsce na sieciowke ale przypominam ze do srodka nie zagladalem

Czekam na wasze opinie i pozdrawiam

Śmiało dorzuć karty sieciowe i połącz je kablem skrosowanym

http://banita.pl/~pysiu/siec%20lan/index.html

:okulary:

Zalezy mi jednak na polaczeniu kablem usb i pytanie jest takie czy nie bedzie przeszkadzalo to ze na jednym z PC jest starszy port USB

pozdroowka i czekam na odpowiedz