2problemy:Kaspersky i połącz.z netem & Beniamin i Kaspersky

Dwa problemy.

Pierwszy:

Problem nie dotyczy mnie, a kilku szkolnych komputerów. Jest na nich zainstalowany Windows XP SP3 z Kaspersky’m. Problem polega na tym, że połączenie z Internetem działa tylko przez Internet Explorer’a. Nic nie chce się wyświetlić przez Operę i Mozillę. Dlaczego nie działają? Beniamin nie jest na nich zainstalowany. Dodam jeszcze, że przedtem był zainstalowany Norton, ale chyba nie na wszystkich. Dopiero jak się wyłączy Kaspersky’ego to wszystko działa, ale to jest wykluczone, musi być włączony. Próbowałem z różnymi opcjami (wyłączałem np. włącz ochronę WWW) ale żadna nie daje rezultatów.

Drugi:

Na komputerach na których jest zainstalowany Beniamin, w ogóle nie idzie się połączyć z Internetem, dopóki nie wyłączy się Kaspersky’ego. Dodałem Beniamina do wyjątków w Kaspersky’m, ale to nic nie daje. Żadna przeglądarka nie chce wyświetlać stron. Rozwiązanie tymczasowe to dodanie do wyjątków np. Mozillę, ale wtedy nie chronione jest połączenie z Internetem przez Mozillę, a wiecie jak jest w szkole, jeszcze komuś zainstaluje się jakiś wirus czy coś takiego, a format nie wchodzi w grę, bo teoretycznie komputery należą do TP S.A. i szkoła nic nie może zrobić, a z TP nikt przyjechać nie chce, czy coś takiego.

Dobrze by było, jeśli odpowiedź byłaby na ten czwartek (2009-06-03), ale nie śpieszcie się. Proszę tylko o pomoc w rozwiązaniu tych problemów.

ad1: Kasperski internet security czy antywirusa sam?

jak KIS to może dodaj ooere do wyjątków firewalla. Pamiętaj aby zrobić to na koncie Administratora a nie użytkownika.

Cały Kaspersky Internet Security

Tak zrobiłem, ale to nie rozwiązuje problemu (czytałem podobną radę już gdzieś na tym forum, i też komuś nie pomogła) (na marginesie: nie wiem skąd, ale w wyjątkach był program AresP2P :smiley: :x ). I oczywiście wiem, że z konta administratora.

Cały czas mnie dziwi, dlaczego Internet działa w IE, a nie w Operze czy w Mozilli. Why!? Nie było żadnego wyjątku w niczym na IE.

Próbowałem cokolwiek zrobić w Opcjach Internetowych, w opcjach Opery i Mozilli, Kaspersky’ego. Nic, nic, nic, a nawet nic.