2routery w sieci

Witam,

Na wstepie chcialbym zaznaczyc, ze wiem, ze takich tematow jest 150, ale zaden z nich mi nie pomogl, wiec pisze swoj topic.

A wiec:

mieszkam w pietrowym domu, mam 4 PC’ty (1 na parterze, 3 na 1 pietrze). posiadam 2 routery, jeden to “syslink WAG200G”, a drugi to “edimax 7084gB”. I teraz tak. Nie mam fizycznej mozliwosci pociagniecia kabelka miedzy nimi, wiec chcialbym jej polaczyc przez WiFi, ale caly myk polega na tym, ze neta mam tylko na WAG’u, czyli routerze stojacym na parterze. Chce polaczyc je tak, aby na net przez WiFi lecial na 1 pietro do edimax’a.

Mysle, ze napisalem wszystko jasno, ja sie kompletnie nie znam na tym, wiec prosilbym o bardzo lopatologiczne wytlumaczenie calej sprawy.

Z gory dzieki.

Pozdrawiam, sqez.

Ten router na piętrze musi mieć możliwość pracy jako klient WLAN, bez tego nic nie zrobisz.

o ile mi google powiedzialo prawde to ten router posiada taka mozliwosc, chodzi tu o APClient, prawda? problem polega na tym, ze nie wiem jak zmostkowac te dwa routery

Hmm, no to już połowa za Tobą :slight_smile: Musisz w tym routerze ustawić go jako klienta sieci WLAN i podać jej parametry, tak jakby to był komp łączący się do sieci bezprzewodowej. Jak dokładnie to Ci nie powiem bo nie wiem jak wygląda panel tego routera.