2x 1GB DDR2 800MHz CL4 - jakiego prosucenta wybrać?

Do złożenia komputera zostały mi już tylko pamięci.

Wiem, że podobnych tematów było mnóstwo ale ja mam dosyć niecodzienne wymagania odnośnie ramu.

Otóż chcę aby pamięć pracowała na 800MHz jako CL4 na jak najniższym napięciu, najlepiej 1,8-1,9V.

Czytałem komentarze w sklepach internetowych o Geilach Ultra, niektórzy piszą że jako CL4 działa spokojnie na 1,8V znowu inni że muszą dać 2,1V.

Najbardziej zastanawiam się nad: Geil, OCZ, Mushkin. Może ktoś wie na jakim napięciu pracują aby osiągnąć CL4?

2,2v

2,1-2,2v

OCZ Platinum Rev.2 1.9V ew. Transcend aXeRam 800 1.8V

2x1GB 800MHz Patriot LLK

startuje, pracuje a i zagrać można na napięciu 1.85V przy OC czy jakiś wymyślnych torturach lepiej podkręcić.

a miał ktoś styczność z kingstonami hyperx albo mushkinami hp?

Ja bym brał Cruciale. Wiem, że wymagają wysokiego napięcia do o/c, ale spójrz na to inaczej - to microny D9GMH, one lubią umiarkowanie wysokie napięcie.

Poszukaj na Allegro GoodRam Pro. http://egielda.com.pl/?str=art&id=3332-14

CL4, 1.9V - 481 MHz

CL4, 2.0V - 489 MHz

CL4, 2.1V - 534 MHz

CL4, 2.2V - 564 MHz

CL4, 2.3V - 590 MHz

CL4, 2.4V - 601 MHz

Czy trzeba czegoś więcej?:smiley:

Waham się teraz między Kingston HyperX 2x1GB 800MHz CL4 a OCZ 2x1GB 800MHz Platinium Rev2 CL4.

Wybrałem je dlatego że z obydwóch modeli są również pamięci 2x512MB na takim samym napięciu jak te 2x1GB, a kto wie czy nie będę chciał zainstalować 3GB ramu, 4GB nie wchodzą w grę z uwagi na Win XP.

Ale zostawmy to. OCZ ma 6-cio warstwowe PCB, Kingston nie wiem bo nigdzie nie mogę znaleźć.

Moje pytanie brzmi: Czy 6-cio warstwowe PCB przekłada się jakoś na stabilność przy standardowych ustawieniach, czy też daje tylko jakiś efekt przy OC?

Pamięci podkręcał nie będę, a jeśli Kingstony będą pracować równie stabilnie to wolałbym wybrać właśnie je :slight_smile:

Proszę o szybkie odpowiedzi bo chciałbym zamówić ram jeszcze dzisiaj. Nie mogę się doczekać aż złożę nową maszynkę :smiley:

Ja bym brał Goodramy pro, ale jak nie chcesz, to trudno…

U mnie pamięci OCZ 2x1GB 800MHz Platinium Rev2 CL4 okazały się gorsze od 2x1GB 800MHz Patriot LLK