2x 8600GE lub GTS - opłaca się?

Chciałbym sobie kupić takie karty pod SLI i nie wiem czy opłaca się kupić najpierw jedną, a za kilka miesięcy drugą. Chciałbym żeby mi to jak najdłużej służyło, a nie mam na tyle pieniędzy żeby od razu wydać 1200-1300zł. Chciałbym grać w DIRT, Crysis i Bioshock na poniższej konfiguracji. Oczywiście mam też zamiar dokupić 2x1GB RAM

a ile masz pieniążków ??

Na raz mogę wydać jakieś 650zł, a za kilka miesięcy następne 650

w tej cenie ciężko coś dobrego doradzić z jednej strony można by wsiąść Palita 8600GT SONIC+ a zdrugiej strony za 250zł więcej można by kupić 8800gts…jeszcze można by zainwestować w mocnego DirectX 9 czyli ati radeon x1950xt.

układ G92, ma zostać wprowadzony na rynek pod nazwą GeForce 8700GTS. Chip produkowany będzie w wymiarze 65 nm, i ma zastąpić popularne, lecz drogie w produkcji karty GeForce 8800GTS. G92 ma posiadać 64 jednostki Stream Processor, czyli o 50% mniej niż 8800GTS, oraz 256-bitową magistralę pamięci. Karty z tym chipem wyposażone zostaną w 512 MB pamięci GDDR3 o czasie dostępu 1ns, które mają być taktowane zegarem od 900 do 1000 MHz. Taktowanie samego układu graficznego nie zostało jeszcze ustalone, lecz według wcześniejszych doniesień ma ono wynosić około 750 MHz.

Niepodważalną zaletą nowego układu w stosunku do 8800GTS będzie niski pobór energii, kompaktowe wymiary PCB a także jednoslotowy system chłodzenia.

zdaje się będzie kosztować 200-250 dolarów więc nie więcej niż 800 zł sprzedając obecną kartę powinno starczyć.

Jak na dzisiaj to najlepiej będzie kupić Radka X1950XT

Witam!

Ta informacja chyba nie jest prawdziwa… podobno wymiary PCB maja być takie same jak w 8800GTS - ostatnio był news na IN4.pl, natomiast chłodzenie istotnie będzie jednoslotowe.

czytając tekst nie można nie zauważyć iż jest to informacja wprost ściągnięta z info prasowego z jednego z portali zajmującego się tą tematyką. To nie są moje wymysły ale słowa innej osoby.

Jak dla mnie 64 jednostki SP i 256 bitowa przepustowość pamięci to dobre wiadomości ale jeżeli karta nie będzie droższa niż 750 zł skoro 8800GTS-nówka (320GB) kosztuje nawet poniżej 1000 zeta. Zresztą wymiary karty mają trzeciorzędne znaczenie i jest to najmniej interesująca wiadomość.

Witam!

Masz rację, wiem, że to nie Twoje słowa, jednak ktoś (na jakimś portalu) to napisał, a to chyba nie jest prawda, bo wymiary PCB w 8800GTS do kompaktowych nie należą :slight_smile:

DraaK zapomniałeś napisać że G92 ma posiadać PCI-E w wersji 2.0, na jednej stronie to chyba był tygodnik komputerowy pisało że karty graficzne z PCI-E 2.0 nie będą działać na płytach głównych z PCI-E 1.0, ale karty graficzne z PCI-E 1.0 działają na płytach głównych z PCI-E 2.0.

Z tego co wiem to MSI P6N SLI-FI ma PCI-E 1.0.

wiem

działają

nie zapomniałem napisać tylko po prostu nie napisałem, nie trafiłem nigdzie na to by było wprost napisane że jest niemożliwe wsadzić kartę PCI-E 2 do złącza PCI-E 1 - szukałem ale nie znalazłem, więc jeżeli ktoś natrafiłem na taką informację to proszę o umieszczenie jej tutaj.

http://foro.noticias3d.com/vbulletin/sh … ?p=1858169

poczyta.

Ja już nie wiem co mam brać. Chciałem kartę do mojego zestawu więc nie wiem po co ktoś mi podaje kartę, która u mnie działać nie będzie… I wolałbym już kartę obsługującą DX10

Pewnie, ale zaraz sie znajdą tacy co powiedzą że w tej chwili DX10 jest nieopłacalny :wink: A jak już będzie opłacalny to znowu kartę zmieniać - to sensu nie ma. Poza tym jak wyjdzie G92 to dotychczasowe karty stanieją :wink:

A czasem to nie G98 ma być 8700gts a g92 9800gts? Tak czy siak najlepiej poczekać do końca tego roku, zobaczyc co z tego 8700gts wyjdzie, a jeśli nic z tego nie wyjdzie to poczekać na jakąś okrojoną wersje 9800gts (do tego czasu będziesz miał napewno fundusze na to)