2x Radeon 2600XT CrossFire czy Radeon 2900XT?

Witam, mam dylemat, będę składał sobie nową maszynę i zależy mi na dość dobrej grafice i mam pytanie co przyniesie mi lepszą wydajność 2 Radeony 2600XT na CrossFire czy jesden 2900XT. Prosze o pomoc…

Dużo kart nie zawsze oznacza lepiej. Moim zdaniem dwie karty Radeon 2600 XT będą miały taką samą wydajność, co Radeon 2900 XT. Są pewne straty na sterownikach. Co innego gdybyś zamontował dwie grafiki 2900 XT to rzeczywiście miałbyś parę, która przewyższa wydajnością obecnie najnowsze karty graficzne.

CrossFire opłacalne jest przy stosowaniu pełnych (najszybszych) wersji kart graficznych, ponieważ za pół roku powstanie model grafiki, który pokona dwa starsze modele pracujące razem.

Dołóż do 8800GTS 640MB. To moja propozycja. Ja bym w Radeony się nie bawił. Dla mnie modele 2xxx to najgorszy produkt AMD/ATI

Karta jest dobra, ale nie we wszystkich grach. Wina sterowników.

Z tych dwóch opcji bierz 2900XT

BTW poczekałbym miesiąć/dwa aż stanieja karty bo wychodzą nowe, i wtedy kupiłbym 8800GTXa

aż tak gwałtownie gtx nie stanieje ze względu na to iż jest to najwyższy model. średnie modele stanieją (gts).

niestety, gucio prawda. Od premiery kart i sterowników pod nie minęło już kilka miesięcy, dość czasu by naprawić błąd w sterownikach gdyby tam był. Trzeba niestety uznać, że karty z tej serii mają skopaną architekturę.

8800GTS 320 schodzi z rynku dając miejsce 8800GT, zostaje 8800GTS 640MB.

Osobiście kupiłbym 8800GT.

moc tych kart nie jest jeszcze znana bo żadna gra nie wykorzystuje w pełni dx10 a temu są dedykowane to raz dwa karta jest ze średnio-drogiego segmentu (1400zł) i do tej kwoty to najlepszy możliwy wybór. karta ma bardzo wysoką jakość obrazu(jak wszystkie radeony).

Catalyst 7.10 mają dużo zmienić, ale czy to prawda dowiemy się w przyszłości :stuck_out_tongue:

Co do GTXa, to zapewne będzie można kupić mało używanego za 1500zł

co to znaczy mało używany?? 300zł nie robi wielkiej różnicy. z doświadczenia wiem że ludzie negatywnie zapatrują sie na kupno części używanych.

Tak czytam i czytam, i stwierdzam że jeszcze poczekam tak jak mówicie, tylko nie wiem jak jest z tym w praktyce, bo natknąłem się już w sieci http://pclab.pl/art27194-5.html i gazetach komputerowych że Radeony nie maja takich osiągów co GeForce-y lecz to się zmienia wraz z przyrostem rozdzielczości, tzn. Radeon radzi sobie lepiej z obsługą nowych gier w wysokich rozdzielczościach niż GeForce. Co wy na to bo ja już zgłupiałem. :o

Redakcja dostaje karte od partnerów > testuje 3 dni > niepotrzebna jest więc sprzedaje za ~300zł mniej od nowej.

A karta można by przecież szczerze powiedzieć że jest nówka, bo wsadzana raz do kompa.

Na allegro takie okazje czasem się pojawiają

kartę czyli 1 sztukę :-).

kumplom, znajomkom.

handlujesz trochę na allegro ?? z takim opisem karta by poszła 50zł mniej niż nowa-sklepowa.

Zerknij na tego newsa, nowe catalizatory mają dać radeonom solidnego kopa, zwłaszcza w crossfire

http://www.benchmark.pl/r.php?file=http … ws1389.php

Jak chcesz moge ci sprzedać 8800gts320mb o ~300zł taniej od nówki a używana 3dni :stuck_out_tongue:

nie dzięki mogę mieć radeona hd2900xt za 700zł :slight_smile: nówkę prosto z oryginalne fabryki ATI ;-).

hmm jak masz takie dojścia to czemu nimi nie handlujesz ??

bo ma 1 sztukę ?? :P.