2x2 GB 800MHz czy 4x1 GB 800MHz

W jakiej kombinacji będą lepiej działać pamięci DDR2?

2x2 GB 800MHz czy 4x1 GB 800MHz?

Z góry dzięki za pomoc.

z 2x2 będziesz miał mniej problemów.

Witam

Według mnie 2x2 GB dodatko pozostaną dwa wolne sloty jesli masz cztery (z tego co piszesz tak wynika) a z czasem napewno więcej zyskasz sprzedając z wiadomego powodu.

2x2 gb 800 mhz.

Ponieważ jak wiadomo jedna kość 2 gb będzie działa efektywniej niż 2x1 gb.

W tym przypadku 2x2 gb więc to jest optymalne wyjście :slight_smile:

Pozdrawiam

Oj chyba jakieś herezje szerzysz. Jeśli podepniesz 2 identyczne kości pamięci tak, by działały w dualu to będą one bardziej efektywne niż 1 kość o 2 razy większej pojemności. Dane będą przesyłane jednocześnie na dwie kości pamięci zatem prędkość ogólna pamięci wzrośnie. To tak samo jak z dyskami twardymi połączonymi w RAID lub też z dwurdzeniowymi procesorami (w b. dużym uproszczeniu)

Inna sprawa to taka, że 2 kości pamięci będą pobierać więcej mocy niż 1 kość, ale przecież pobór 1 dodatkowej kości nie jest tak wysoki, by wywalało korki :wink:

4GB jest droższe, ale nie wiem o jakich problemach mowa!!??

Mam GoodRam DDR2 4GB 800MHz CL5 i OCZ DDR3 2x 2GB 1800MHz CL8 Reaper i nie mam z żadną problemów. A co do napięcia, to powiedz, jaki masz sprzęt i do czego Ci komp. służy

A ta różnica między Dual Channel a jego brakiem jest tak strasznie duża… :slight_smile:

że aż praktycznie niewidoczna :slight_smile:

A Tri Channel to już w ogóle, 3 razy większa wydajność. :slight_smile:

No ale jednak, jeżeli kiedykolwiek będzie się brało pod uwagę zwiększony pobór mocy dlatego, że jest więcej kości, to nie należy również zapominać o zwiększonej wydajności trybu Dual Channel. :slight_smile:

OK czyli lepiej kupić 2x2GB niż 4x1 GB, dobrze rozumiem?

PS: Chodzi mi o to że jak niedługo kupie Gf GTX260 core 216 to mój aktualny układ ramów będzie mi trochę blokował kartę i chcę wiedzieć jak lepiej pracują pamięci, 2x2 czy 4x1.

Pamiętaj, aby wykorzystać te całe 4BG pamięci potrzebujesz 64-bitowego systemu.

Protofik kup 2x 2gb

Od kiedy?

Mi tak się poszczęściło że XP 32-bit wykrył 3,5GB, a to mi wystarczy. Gdyby istniał jakiś system 64-bitowy godny uwagi to bym se kupił 4x2GB

Hmm, ale z tego co widzę, to ProTofik ma już 2x1GB, więc teoretycznie taniej wyszłoby dokupić kolejny taki zestaw. Tylko ciekawe jaki to dokładnie model tych pamięci i czy będzie kręcił

“Od kiedy?”

Od zawsze, systemy 32bitowe potrafią skorzystać (nie mylić z wykrywaniem i wyświetlaniem) coś koło 3GB (3,5GB w to koło też się wlicza :slight_smile: ).

A Vista 64bitowa jest już normalnym systemem (godnym uwagi w podobnym stopniu co Vista 32bitowa, w przeciwieństwie do XP 64bit), a Linuksy 64bitowe już dość długo są na rynku i jak ktoś się w nie bawi, to też są jak najbardziej godne uwagi.