2x4gb i 2x8gb RAM - system wykrywa tylko 16 GB RAM

Hej! Kupiłem właśnie zestaw dualchannel 2x8gb 1600 Mhz CL9. W komputerze mam już zestaw dualchanel 2x4gb 1600Mhz CL7. Dołożyłem moje nowe 2 RAMy po 8gb tak że jest na przemian 4gb;8gb;4gb;8gb. Ponieważ na płycie głównej napisane jest że DIMM2 i DIMM4 są “FIRST” więc tak też uczyniłem z tymi po 8gb ( z resztą na odwrót 8;4;8;4 komputer się nie włączał). Tylko jest problem ponieważ jak włączyłem komputer to pokazuje że mam 16gb RAMu a nie 24 jak mi pomożecie to będę wdzięczny. System to Windows 7 Ultimate 64-bit. Płyta główna to Msi Z87M Gaming.

Sprawdź czy w BIOS także widać tylko 16GB. Ustalenie czy winny jest system czy BIOS to podstawa.

Chciałem wejść w BIOS wyłączyłem komputer a jak włączam ponownie to jest  czarny ekran komputer chodzi,  po 30 sekundach się wyłącza,  włącza znowu i działa cały czas tylko czarny  ekran jest 

Spróbuj włączyć komputer na dotychczasowych pamięciach, wejdź w BIOS i ustaw taktowanie RAM na 1600MHz i CL9. Potem wrzuć nowe pamięci i sprawdź czy wykrywa całość. Jeśli nie to sprawdź pojedynczo, montując po jednej nowej kości. Może któraś z nich jest uszkodzona.

Ta płyta obsługuje do 32 GB ram. Pozamieniaj miejscami pamięci ram. Zrób aktualizacje bios tu masz linka zauktualizuj do najnowszej wersji http://www.msi.com/product/motherboard/support/Z87M-GAMING.html#down-bios