2xbeep code Problem z RAM?

Dzień dobry.

Przejdę od razu do rzeczy. Kilka dni przy włączaniu komputera miałem 3 krótkie beep cody (asrock h97 killer). Jako że poza tym nie było problemu zapomniałem o sprawie. Niestety wczoraj sygnały przy włączaniu zaczęły się powtarzać nawet 6 razy. Komputer po jakimś czasie startował, ale dla pewności kilka razy zrobiłem restart.

Przeważnie sygnały były, choć kilka razy zastartował bez problemu. Natomiast dzisiaj zostałem powitany 2oma sygnałami i komputer się nie włącza.

Nie mogłem znaleźć tabeli beep codow dla mojej płyty, ale dopasowałem sygnały do problemów z pamięcią RAM. Mam 4 kości po 2 gb (kingston). Wyjąłem je i pozamieniałem miejscami. Efekt zerowy. Zostawiłem tylko dwie na priorytetowych miejscach i w jednym przypadku komputer wystartował bez sygnału, ale po restarcie już nie.

Co może być przyczyną problemu? RAM czy płyta główna?

 

procesor to i5 4590

 

EDIT

Właśnie udało mi się odpalić komputer na dwóch kościach bez sygnału, wyłączyłem go i dołożyłem dwie pozostałe kości. tym razem sygnał pojawił się dwukrotnie. 

Próbuj na trzech może tylko jedna jest uszkodzona. Dwa sygnały - błąd parzystości pierwszych 64 bitów pamięci RAM.

Popraw tytuł tematu na konkretny - mówiący o problemie, w przeciwnym wypadku temat wyląduje w śmietniku.

Niestety, różne kombinacje nie pomagają. Kupiłem nowe kości (co i tak miałem zrobić), problem pozostał. Pytanie teraz czy jest jeszcze jakiś sposób czy reklamacja płyty głównej?

 

EDIT

po samoistnym restarcie komputer “chodzi”, ale nie daje znaku życia. Nawet po wyjęciu wszystkich kości nie sygnalizuje ich braku