2xProblem (gra i autorun)

Witam wszystko ładnie ,ale jak chce odpalić autorun płyty( gp) to się nie włącza :frowning: i mam jeszcze taki problem jak instaluje gre to wyskakuje mi takie cos :

http://img406.imageshack.us/img406/2792 … anutr0.png

Wyskakuje to przy podawaniu gdzie zainstalowac :confused:

Z góry Wielkie Dzieki Za Odpowiedź

Złączono Posta : 30.11.2007 (Pią) 17:14

Mam jeszcze pytanie : Czy jak zainstalowałem stery od Nvidi ,to powinno sie wyświetlac logo ? Czy nie musi?

// Wywaliłem zdjęcie (został link).

Kaka’

wpisz w konsoli jako root :

chmod +rw /etc/local/games/

i napisz jak poszło. To jest odpowiedź na drugie pytanie, Co do pierwszego to nie wiem.

Windziane autoruny nie działają na Linie

Zainstaluj gre spod roota…

Albo w katalogu gdzie dostęp ma zwykły user (w jakimś katalogu w /home/user)

Jak zainstalowałeś stery od NVidii, to logo będzie się wyświetlać. Na necie są poradniki jak to usunąć.

verin ,chodzi o to ,że mi się nie wyświetla te logo ,i pytam się czy to ma jakieś znaczenie?

Złączono Posta : 30.11.2007 (Pią) 21:37

http://img134.imageshack.us/img134/5328 … nu1vx3.png Tak wyszło jak wpisalem

Złączono Posta : 30.11.2007 (Pią) 21:38

A autorun nie jest spod Windowsa ,jest on zrobiony pod Linuxa ,przynajmniej tak pisze w readme ,ale jak na niego klikne 2x to nic sie nie dzieje :confused:

// Wywaliłem zdjęcie (został link).

Kaka’

Jeśli ci się nie wyświetla, to może być, że niepoprawnie je zainstalowałeś, nie znam się na nvidii kart instalacji za dobrze, bo nigdy karty tej firmy nie miałem i tylko kumplowi raz instalowałem.

Konsola wywala komunikat, że nie ma takiego katalogu.

Jak chcesz stworzyć to:

mkdir /etc/local/games/

Nie pamiętam, czy trzeba mieć prawa roota,żeby dodawać coś do /etc/, ale wątpie w to dość mocno :wink: Nie mam narazie jak na linuksa wejść, żeby to sprawdzić.

Tego autoruna to odpal spod terminala. Jeżeli to nic nie da, spróbuj go otworzyć w edytorze tekstu ( chodzi mi o plik autorun.sh ) i zrozumieć o co w nim chodzi.

verin

Jeśli chodzi o nvidia to edytuj plik etc/X11/xorg.conf i w Section “Device” wywal Option “NoLogo” “True” albo zmień na false możesz jeszcze dać jako komentarz na przodzie # i ukaże się logo.