3-3 beep code

Witam panowie. Podczas uruchamiania PC czasem pipczy i szczerze mówiąc ciężko mi jest określić dokładnie ile jest tych dźwięków. Bywa że czasem włączy się bez oddawania żadnych odgłosów innym razem są 3-2-3 albo 3-3. Wyczytałem coś o RAM więc dziś wyjąłem i włożyłem ponownie po czym było 3-3 restart i tak w kółko… aż zaskoczył i się odpalił ;D Może to być wina Ram lub źle nałożonej pasty pod proc?

i5-4670k, ASRock Z87 Pro4,Corsair CP-9020050-EU,Crucial Ballistix Sport DDR3 2x4GB

Sprawdź ustawienia pamięci w biosie.

 

Memtest86 i wykonaj cały przebieg i wklej zdjęcie.

 

Reset biosu nieraz robi cuda:

 

Ostatnio sprawdzałem Memtest zrobiłem jedno przejście i było zero błędów. Zaraz spróbuje z tym resetem :wink:

Teraz przy biosach UEFI, to te kody mogą co innego oznaczać?

 

Ale bios AMI wskazywało by na pamięć?

 

Sprawdź na jednym module? w I banku

 

Sprawdź na innym module?

 

Ustaw w biosie pamięć ręcznie - niech nie będzie na auto - może bios ma przy starcie problem z identyfikacją pamięci? Jak masz ustawienie 1600,zobacz na 1333, jak CL masz 6 daj 7, zwiększ napięcie na moduły o 0.1 V - zabawa?

 

Rozumiem,że  praca później kompa jest OK?

 

Aktualizacja biosu płyty.

Przerzucałem kości na przemian w różne sloty i odpalałem raz z jedna raz z drugą.Aktualizacja biosu raczej jest niemożliwa, gdyż wymagany jest restart komputera przed instalacją.

Szkoda że nie mam żadnych starych ram…

3-3 beep restart, 3-3 restart itd lub 3 i uruchomienie pc. Po uruchomieniu nie widzę problemów z pracą komputera.

Wrr co pozostaje, czekać aż się całkiem rozsypie ? :smiley: hee…

Odesłać całego kompa na gwarancje ;s

W sumie podstawa jest - decyzja należy do Ciebie.

Udało się zrobić update Biosu i DZIAŁA ! Dzięki za rady  :slight_smile: