3,5 zamiast 4GB RAMU

(Kalibaru) #1

Niedawno zainstalowałem dodatkowy RAM w komputerze obecnie mam 4 X 1 GB pamięci są takie same, ale w podglądzie systemu widać tylko 3,5GB dlaczego?

(Sebos99) #2

Jaki system? Bo jeśli XP to zerknij viewtopic.php?f=2&t=189808

(Menel) #3

Masz Vistę czt XP?

(steemm) #4

Taka już jest specyfikacja systemu 32bitowego że może zaadresować 4GB pamięci w sumie(pamięć systemowa + karty graficznej) musiał byś zainstalować wersje 64bity systemu aby w pełni wykorzystać te 4GB ramu :slight_smile:

(mati75) #5

Jak vista to instalacja sp1 powinna pomóc

(steemm) #6

co pomoże, to że system będzie widział 4Gb a programy i reszta i tak zaadresuje tylko 3,5GB pamieci ?

(rafi6666) #7

Na pewno posiadasz 32 bitowy system który adresuje ok 4GB całej pamięci zainstalowanej w komputerze czyli RAM oraz pamięć karty graficznej. Dlatego system pokazuje Ci 3,5GB. Jam mam 4GB ramu i 512MB na grafice i system pokazuje Mi 3,25GB Ramu.

Jak zmienisz system na 64 bitowy to będziesz miał pełną obsługę 4GB

(Kalibaru) #8

mam XP

(Darth ReX) #9

To nic ci nie pomoże. Zresztą, to normalne.

(steemm) #10

jak nic, zawsze można mieć xp 64bity :slight_smile:

(Adalbert) #11

Pomijając, że niezbyt udany system to ok. :slight_smile:

A z tym adresowaniem, to jesteście pewni, że w skład tych 4GB wchodzi pamięć z karty graficznej? Jakby ktoś miał HD4870x2 2GB, to z 4GB zostałoby 2GB?

(andrzej928) #12

32 bitowa wersja xp obsługuje do lekko ponad 3 gb ramu, musiasz sobie zainstalować xp 64bitowego wtedy bedzie śmigało elegancko i bedziesz widział całe 4 GB :slight_smile:

(rafi6666) #13

Tak jest że system adresuje całą pamięć w komputerze włączając też pamięć karty graficznej.