3,5 zamiast 4GB RAMU

Niedawno zainstalowałem dodatkowy RAM w komputerze obecnie mam 4 X 1 GB pamięci są takie same, ale w podglądzie systemu widać tylko 3,5GB dlaczego?

Jaki system? Bo jeśli XP to zerknij viewtopic.php?f=2&t=189808

Masz Vistę czt XP?

Taka już jest specyfikacja systemu 32bitowego że może zaadresować 4GB pamięci w sumie(pamięć systemowa + karty graficznej) musiał byś zainstalować wersje 64bity systemu aby w pełni wykorzystać te 4GB ramu :slight_smile:

Jak vista to instalacja sp1 powinna pomóc

co pomoże, to że system będzie widział 4Gb a programy i reszta i tak zaadresuje tylko 3,5GB pamieci ?

Na pewno posiadasz 32 bitowy system który adresuje ok 4GB całej pamięci zainstalowanej w komputerze czyli RAM oraz pamięć karty graficznej. Dlatego system pokazuje Ci 3,5GB. Jam mam 4GB ramu i 512MB na grafice i system pokazuje Mi 3,25GB Ramu.

Jak zmienisz system na 64 bitowy to będziesz miał pełną obsługę 4GB

mam XP

To nic ci nie pomoże. Zresztą, to normalne.

jak nic, zawsze można mieć xp 64bity :slight_smile:

Pomijając, że niezbyt udany system to ok. :slight_smile:

A z tym adresowaniem, to jesteście pewni, że w skład tych 4GB wchodzi pamięć z karty graficznej? Jakby ktoś miał HD4870x2 2GB, to z 4GB zostałoby 2GB?

32 bitowa wersja xp obsługuje do lekko ponad 3 gb ramu, musiasz sobie zainstalować xp 64bitowego wtedy bedzie śmigało elegancko i bedziesz widział całe 4 GB :slight_smile:

Tak jest że system adresuje całą pamięć w komputerze włączając też pamięć karty graficznej.