3 Antivirusy do wyboru który wybrać?

Witam.

Mam problem. Niedawno w Rzeczpospolitej pojawił się Kaspersky Internet Security 2010. Teraz ostatnio w gazecie prawnej pojawił się ArcaVir 2010. Obecnie korzystam z Eset Smart Security 4 i nie wiem czy któryś z w/w programów jest lepszy. Licencja Eseta niedługo się kończy i nie wiem czy przedłużać czy zainstalować Kasperskiego albo ArcaVir. Liczy się jakość programu który lepszy. Jeśli Eset jest lepszy od Kasperskiego i ArcaVir’a to wolę przedłużyć licencję.

Doradźcie który program wybrać.

Druga sprawa:

Ostatnio formatowałem dysk.Po formacie gdy chciałem zainstalować AntiVirusa to nie mogłem znaleść płyty CD od Eseta.

Więc ściągłem z ich strony 64 bitową wersję ess_trial_nt64_plk.msi i po instalacji wpisałem swoje passy.

Czy ta wersja różni się czymś od ess_nt64.msi lub essbe_nt64.msi ?

Trzecia(Ostatnia sprawa)

Czym się różni Eset Smart Security 4 od Eset Nod32? Tylko tym, że ESS ma zaporę a Nod32 nie ma? Czy jeszcze jakimiś opcjami?

Z góry dzięki za odpowiedzi

Pozdrawiam,

krzysiukrz

Antywirus jest w zasadzie po to, by sobie był, najważniejsze jest rozsądne korzystanie z komputera. Jak by nie był dobry antywirus, to zawsze można trafić na szkodnika, który go pokona.

Kontynuacja będzie tańsza od nowej licencji.

Te antywirusy z gazetek raczej nie są w pełnej wersji, może 3-miesięcznej, może półrocznej. Później trzeba zapłacić.

Trial to wersja testowa, działa np. 30 dni, później trzeba wykupić licencję. Jeśli jest klucz licencji, np. z kupionej wersji, to nie będzie się niczym różnić, zostanie odblokowana pełna wersja.

Chociaż może się różnić - ściągnięta będzie zawsze najnowsza wersja, a w pudełku będzie sprzed wielu tygodni, nawet miesięcy, więc po instalacji musi się zaktualizować do nowszej.

Jeśli antywirus spełnia wymagania, proponuję przy nim pozostać. Zmiana antywirusa może spowodować nawet destabilizację komputera, bo te programy silnie integrują się z systemem.

Dzięki za pomoc.

Postanowiłem pozostać przy ESS.

Wiem, że trial to 30 dniowe demo ale zastanawiam się czy trial różni się funkcjonalnością od wersji Full lub Buisness Edition.

Zauważyłem, że u nich na stronce wersja full ma wersję 4.0.474 a ja mam zainstalowaną wersję 4.0.417