3 dekodery 1 antena

(Kacperstec123) #1

Mam pytadie w sprawie kablówki(Cyfrowy Polsat).Mam jedną satelite na niej konterner na 2 kable.1 kabel idzie do salonu do dekodera, a drugi do sypialni rodziców.Czy jesli ten kabel co idzie do sypialni rodziców podłącze do niego rozdzielacz na 2 wejscia i 1 kabel pujdzie co rodziców a drugi do mnie to czy będzie umnie i u rodziców kablówka?? http://imageshack.us/photo/my-images/803/dekodery.png/ prosze sobie powiękdzyć chodzi mi głównie o to połączenie z anteną dakoderu 2 i 3

(Agatonster) #2

kacper3001 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(Jacek Bydgoszcz) #3

Cyfrowy Polsat to nie kablówka.

Nie nie będzie działać.

(Karolekc5) #4

Nie, przez ten kabel idzie sygnał zakodowany który odkodowywany i wyświetlany jest przez dekoder.

(xyzzyx) #5

-tytuł postu wskazuje że kolega myśli o trzecim dekoderze, co do karty lub dzieleniu uprawnień nie pisze nic. Dekoder będzie działał ale jeden tylko może ustalać polaryzację więc równocześnie będzie można odbierać kanały tylko w tej samej polaryzacji na obydwu dekoderach. Jedyne sensowne rozwiązanie to konwerter poczwórny i trzeci kabel.

(Kpc21) #6

Zgadza się, musisz kupić konwerter czterowyjściowy i poprowadzić osobny przewód do swojego pokoju (do tego kolejny pakiet w Polsacie lub innej platformie albo tuner FTA do kanałów niekodowanych). Podłączanie tunera przez rozgałęźnik jest ryzykowne, teoretycznie można w ten sposób uszkodzić głowicę. W praktyce - nie sprawdzałem.