3 dekodery 1 antena

Mam pytadie w sprawie kablówki(Cyfrowy Polsat).Mam jedną satelite na niej konterner na 2 kable.1 kabel idzie do salonu do dekodera, a drugi do sypialni rodziców.Czy jesli ten kabel co idzie do sypialni rodziców podłącze do niego rozdzielacz na 2 wejscia i 1 kabel pujdzie co rodziców a drugi do mnie to czy będzie umnie i u rodziców kablówka?? http://imageshack.us/photo/my-images/803/dekodery.png/ prosze sobie powiękdzyć chodzi mi głównie o to połączenie z anteną dakoderu 2 i 3

kacper3001 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Cyfrowy Polsat to nie kablówka.

Nie nie będzie działać.

Nie, przez ten kabel idzie sygnał zakodowany który odkodowywany i wyświetlany jest przez dekoder.

-tytuł postu wskazuje że kolega myśli o trzecim dekoderze, co do karty lub dzieleniu uprawnień nie pisze nic. Dekoder będzie działał ale jeden tylko może ustalać polaryzację więc równocześnie będzie można odbierać kanały tylko w tej samej polaryzacji na obydwu dekoderach. Jedyne sensowne rozwiązanie to konwerter poczwórny i trzeci kabel.

Zgadza się, musisz kupić konwerter czterowyjściowy i poprowadzić osobny przewód do swojego pokoju (do tego kolejny pakiet w Polsacie lub innej platformie albo tuner FTA do kanałów niekodowanych). Podłączanie tunera przez rozgałęźnik jest ryzykowne, teoretycznie można w ten sposób uszkodzić głowicę. W praktyce - nie sprawdzałem.