3 długie piknięcia , ram czy grafika?

Witam.

W moim starym kompie pojawił się problem. :frowning:

Płyta Asrock k7vt2 i jakaś stara grafika bodajże 4 MX czy jakoś tak.

Komp nie wstaje tylko wydaje 3x długi sygnał i tak w kółko. Z dźwięków ( bios AMI ) wychodzi że padła pamięć , jednak wydaje mi się że dwie kości na raz nie powinny paść :cry: ( przekładki czy wkładanie po jednej nie daje efektu ) a nie mam jak i gdzie ich sprawdzić bo to już wiekowe ramy. Obstawiam karte grafiki , ale nie pasuje to do dźwięków biosu( też nie mam jak jej sprawdzić bo to jeszcze AGP ) .

A ha , jeszcze jedno , wyjecie zarówno grafiki jak i pamięci nic nie zmienia , tzn cały czas jest ten sam zapętlony dzwięk , 3x długi sygnał.

No i co to może być ? Macie jakieś pewniaki ?

Może poczytaj to:

? A u mnie pika raz krótko zawsze (we wszystkich komputerach jakie miałem) gdy wszystko jest ok.

Ja też mam tak, że jak wł. komputer to też raz pika i wszystko się ładuję…

Sprawdź inne moduły pamięci ram. Jeśli nic - mogą to być pamięci karty graficznej - przetestuj kartę. Spróbuj też wyjąć moduły pamięci RAM na jakiś czas i włóż spowrotem (sprawdź czy nie noszą jakiś śladów spalenizny itp). Zresetuj CMOS/wyciąg bateryjkę na ok. ~30 minut. Jeśli nie masz części żeby sprawdzić, pozostaje Ci serwis.

U mnie też przy bootowaniu jedno krótkie pikniecie jest - oznacza to że wszystko w porządku z ramami/ramami karty graficznej. Takie pikanie jest w każdym komputerze posiadającym głośniczek systemowy.