3 długie sygnały BIOS - g41m-p33 combo - czarny ekran

(zhazin) #21

Zasilacz 350W : Take me 350 Slent

Procesor  E5200  również nie pomógł.

Padnięta karta graficzna? zasilacz?

Nie widzę w tej G41 głośnika.  Może być płyta bez głośnika?

(JNJN) #22

Na nowej płycie CPU to mało, musisz mieć jeszcze sprawną kartę grafiki na PCI-E.

Zasilacz nadaje się do kosza, ale na czas testów powinien dać radę, o ile jest sprawny.

Tak, głośnik może być dopinany do złącz na płycie.

(TheSlowik97) #23

Nie przesadzaj. Raczej wątpię aby kolega podkręcał proca czy grafę, żeby był lepszy zasilacz potrzebny.

Te głupie teorie, że niby zasilacze z niższej pułki(Nie markowe) mogą zepsuć kompa. Sam używałem zasilacza Take me 450W i wszystko ładnie mi chodziło, a miałem Quada Q6600 :D, który jak pewnie wiesz jest TROCHĘ prądożerny. Pobiera bodajże 105W. 

Masz w ogóle zintegrowaną kartę graficzną? Ciekaw jestem ile stów wydałeś na te 8gb w ddr2 :D. Nówki czy używane? Ile dałeś?

Komputer się włącza z starym RAMem? Jeśli tak to zakupiony ram jest nie kompatybilny.

(JNJN) #24

No mając 19 lat, wydaje Ci się, że wszystko wiesz, ale tak nie jest?  Zasilacz złom i nie powinien być użytkowany, ale wybór należy do użytkownika.

Choć i trochę masz racji, taki komputer, to i taki zasilacz.

(TheSlowik97) #25

Wiem, że zasilacz jest złomem ale nie przesadzaj. Ten zasilacz nie ma zasilać warszawy tylko komputer, a że jako komputer nie jest jakoś bardzo prądożerny to i zasilacz nie jest potrzebny lepszy.

Grubo się mylisz. Twoja postawa jest jak PRAWIE każdego innego dorosłego(z reguły od 40lat) “Jesteś za młody by wiedzieć dużo/co kolwiek o życiu”. Nie prawda. Na tym świecie jest dużo młodszych i obszerniejszych w wiedzę od ciebie ludzi. Tylko ci się wydaje inaczej, bo jesteś starszy. Oczywiście pisząc to nie sugeruje, że AKURAT ja jestem od ciebie mądrzejszy ale mówię ogólnie.

I co z tym RAMem. Coś próbowałeś?

(zhazin) #26

Stare RAMY nie działają. Mam nową kartę graficzną PCIe x16 jakąś tam geforce więc dzisiaj będę sprawdzał.

Karta graficzna GIGABYTE - GV-N210D3-1GI również niczego nie zmieniła.

(TheSlowik97) #27

Spiker do płyty głównej podłączony? Może dlatego nie słychać pikania. Jeśli się okaże, że dalej są te 3 przerywane sygnały to PC nie widzi RAMu/RAM nie jest kompatybilny/RAM jest uszkodzony.

Zwróć tą pamięć(przy wymianie poproś o nową) i zobaczymy.  

Zintegrowanej grafy nie masz?

(zhazin) #28

Jest podłączony, nie słychać pikań.

Na tej pierwszej była zintegrowana, bezskutecznie

(TheSlowik97) #29

Moim zdaniem ten RAM jest nie kompatybilny.