3 foldery i niedostępna lokalizacja

Witam

Na dysku zewnętrznym mam na jednej partycji 3 foldery ze zdjęciami. Jednak przy próbie ich otworzenia wyrzuca monit, że

bla bla bla “odwołuje się do lokalizacji, która jest niedostępna. Może ona znajdować się na dysku twardym tego komputera lub w sieci. Upewnij się, że dysk jest właściwie włożony i że masz połączenie z Internetem lub siecią, a następnie spróbuj ponownie. Jeśli nadal nie będzie można zlokalizować informacji, być może zostały one przeniesione w inne położenie.”

Kiedyś sprawdzałem je na Linuksie i normalnie się otwierały (pewnie dlatego, że jest tam inny format zapisu plików niż ntfs/fat). Jak otworzyć je w Windowsie?

Pierwsza kwestia - na komputerze, który udostępnia katalogi kliknij prawym przyciskiem myszy na katalog i wybierz Właściwości - karta Udostępnianie - tam powinna być podana ścieżka, używając której można dostać się do katalogów z sieci. Są tam też opcje związane z uprawnieniami, dobrze przejrzeć. Sprawdź ustawienia firewalla, na chwilę testowo możesz wyłączyć.

Druga kwestia - na komputerze, z którego chcesz uzyskać dostęp do udziałów sieciowych, naciśnij logo Windows + R - pojawi się okno Uruchamianie - wprowadź ścieżkę w postaci \nazwa_komputera\nazwa_udzialu (to ta ścieżka będzie podana we właściwościach udziału sieciowego na komputerze, który go udostępnia) i kliknij OK.

Nie wiem czy mnie dobrze zrozumiano… chodziło mi o zwyczajny dysk zewnętrzny, podpinany pod USB a nie dysk sieciowy… :smiley: Także jest jeden jedyny komputer, na którym chcę to otworzyć :slight_smile: