3 kable w Acutake, wtyczka 3 pin

Myśle nad zamówieniem 3 wiatraków Acutake z allegro. Mają one wtyczki 3 pin, a na płycie będe miał wolną jedną taką wtyczkę. Zastanawiam się jak podłączyć pozostałe 2 wiatraki, jeden na karte graficzną, drugi na tył obudowy. Z drugiej strony nie chce się bawić w przejściówki i tego typu sprawy. Zajmuje to troszeczkę miejsca, a nie chce ciągnąć kabla od zasiłki do wiatraka na tył i pod karte. Wiem chyba że te 3 kable są odpowiedzialne za: plus, minus i obroty. Myślałem nad puszczeniem pod płytą główną 4 kabelków, na tył, do karty i podpiąć je pod jedną wtyczkę molex na 12V, obroty wiatraków są mi nie potrzebne. Wtedy uciąłbym tą wtyczke 3 pin i do plusa i minusa dolutowałbym właśnie te kabelki, ale jak będe brał Acutake to strace gware, ale w sumie to aż tyle kasy nie kosztuje. Może macie inny sposób?

Mam jeszcze jedno zasadnicze pytanie: Czy jest sens brać te wentylatory z allegro, czy na jedno wyjdzie jak kupie jakies 3 osiemdziesiątki w sklepie komputerowym? Przynajmniej nie zapłace za przesyłkę. A i tak będą wiały, a na ciszy w sumie tak bardzo mi nie zależy.

A nie możesz tego po prostu kupić:

http://www.allegro.pl/item425700985_roz … f_vat.html

??

Mogę, ale pisałem że tego nie zabardzo chcę w obudowie bo bałaganu narobi, tzn tak mi się wydaje. Nie chce żeby przez środek przechodziły kable itp. Nie wiem pomyśle jeszcze. To kolejna dycha xD. A co z tymi wiatrakami lepiej zwykłe czy?

ja swego czasu polutowałem wszystkie kabelki [odpowiednie do kolorów, prócz miernika obrotów[zostawiłem od jednego]] i działa do tej pory podpięte pod moje mobo :slight_smile:

Szukaj wentylatorów odpowiednich do potrzeby…

najlepiej czegoś pośredniego, jeśli sam nie jesteś zdecydowany…

[duże obroty - większy hałas, spora wydajność.

małe obroty - mniejsza wydajność, mały hałas.]

idź do jakiegoś okolicznego sklepu i pytaj o prędkości obrotów tych zasilaczy, bo mogą wcisnąć kit.

Ok dzięki bardzo :).