3 komputery jak zrobić aby widziały sie w sieci

witam mam do was wielką prosbe pomóżcie mi skonfigurować żeby 3 komputery widziały sie w siecie na wszystkich jest win xp sp2 chodzi mi o to aby móć wymieniać sie plikami :slight_smile:

Wszystko jest w tym poradniku:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=34 … Windows+XP

http://banita.pl/konf/smbudostwinxp.html

Ogólnie w panelu sterowania->system->Nazwa komputera->ustaw tą samą grupę roboczą.

W ustawieniach TCP/IP karty doinstaluj Udostępnianie plików i drukarek

Zajrzyj tutaj viewtopic.php?f=7&t=206786

Dowiesz się jak podłączyć 2 komputery w sieć, by móc podłączyć więcej potrzebne ci będzie urządzenie rozdzielające sygnał takie jak switch.

ok dzieki pokombinuje z tym :slight_smile:

Switch albo router. Router jest wygodniejszy, bo automatycznie przydziela komputerom adresy ip i udostępnia im internet. Ostatnio bezprzewodowe kosztują nawet poniżej 100zł i mają 4 złącza ethernet dla komputerów.

W przypadku switcha trzeba każdemu przydzielić ręcznie ip (np. z zakresu 192.168.1.xxx, 1 można zastąpić dowolną liczbą 0…255, ale musi być ta sama na wszystkich komputerach) i maskę podsieci (255.255.255.0) oraz ustawić tą samą grupę roboczą (domyślnie mshome). By połączyć się z internetem udostępnionym przez jeden z komputerów należy w pozostałych wpisać jego lokalne ip jako bramę intetrnetową. Ale jest problem z jednoczesnym udostępnianiem plików i internetu przez jeden komputer, o wiele bezpieczniejszy jest router.