3 komputery na 1 internet, jak zmniejszyć ping?

(Thebigsmoke14) #1

Witam, mam taki mały problem z dużym pingiem. Mam dość dobry internet, 3Mb/s i gdy tylko ja z niego korzystam to jest wszystko ok, okolo 40 pingu. Niestety jak już siostra czy brat, abo obaj na raz odpala komputer i się podłączają do sieci to ping wariuje, 200 minimum. Nie się wtedy nic zrobić. Głównie chodzi mi o gry takie jak CS. Znacie może jakiś dobry sposób na to ?

(nnick) #2

Router posiada QoS?

(Thebigsmoke14) #3

Router mam w domu

(nnick) #4

No cieszę się, a ma QoS’a?

(Thebigsmoke14) #5

No yym nie wiem co to jest, możesz wytłumaczyć ?

(roobal) #6

Może podaj nazwę i model routera, będzie szybciej. Chociaż na cuda i tak bym nie liczył po domowych routerach.

(Thebigsmoke14) #7

Mój router to D-Link DIR-300

(nnick) #8

ftp://ftp.dlink.pl/dir/dir-300/documentation/dir-300_man_reva_1-04_all_pl_20081022.pdf strona 55

(Thebigsmoke14) #9

Dzięki wielkie, tylko że utknąłem przy samym logowaniu. Zrobiłem tak jak było tam opisane i niestety nie wbija.

(roobal) #10

Co to dokładnie znaczy nie wbija, rozwiń znaczenie tego słowa. Jak pisałem, cudów po swoim routerze się nie spodziewaj, jest to jakaś ogólna, predefiniowana opcja, brak konfiguracji zaawansowanej, w której można ustawić własne priorytety.

(Thebigsmoke14) #11

Prawdopodobnie ktoś się już musiał logować na ten router i inne pasy zostały przyjęte, ponieważ jak wpisuje w login “admin” bez hasla, jak tam jest napisane, to pisze ze zły login lub hasło. Nie wiesz może jak można sprawdzić ten login ? Pytałem się już rodzeństwa czy nie logowali się, ale niestety nie.

Przypuszczam ze mógł to zrobić ktoś z fachowców jak montowali to. Bd to gdzieś zapisane, ale nie mam pewności.

Wiec czy znasz jakiś sposób żeby zdobyć te pasy ?

(nnick) #12

Samemu się dowiedzieć albo zresetować router do ustawień fabrycznych, ale biorąc pod uwagę że nie umiesz ustawiać sieci to Cię tylko wprowadzi w wielkie problemy i lepiej już zdecydowanie w takim przypadku zrezygnować z gierek i “get a life”.

(Thebigsmoke14) #13

Ehh no cóż szkoda, ale dzięki za pomoc i chęci

(roobal) #14

Z tego co widzę w logach, twój dostawca oferuje Ci łącze IDSL, więc prawdopodobnie potrzebne Ci będzie login i hasło do sieci. Takie informacje powinny być na umowie lub jakiejś karcie identyfikacyjnej z parametrami łącza i jego konfiguracją. Jeśli nie masz takich rzeczy, to lepiej powstrzymaj się z resetem routera.