3 komputery na 1 internet, jak zmniejszyć ping?

Witam, mam taki mały problem z dużym pingiem. Mam dość dobry internet, 3Mb/s i gdy tylko ja z niego korzystam to jest wszystko ok, okolo 40 pingu. Niestety jak już siostra czy brat, abo obaj na raz odpala komputer i się podłączają do sieci to ping wariuje, 200 minimum. Nie się wtedy nic zrobić. Głównie chodzi mi o gry takie jak CS. Znacie może jakiś dobry sposób na to ?

Router posiada QoS?

Router mam w domu

No cieszę się, a ma QoS’a?

No yym nie wiem co to jest, możesz wytłumaczyć ?

Może podaj nazwę i model routera, będzie szybciej. Chociaż na cuda i tak bym nie liczył po domowych routerach.

Mój router to D-Link DIR-300

ftp://ftp.dlink.pl/dir/dir-300/documentation/dir-300_man_reva_1-04_all_pl_20081022.pdf strona 55

Dzięki wielkie, tylko że utknąłem przy samym logowaniu. Zrobiłem tak jak było tam opisane i niestety nie wbija.

Co to dokładnie znaczy nie wbija, rozwiń znaczenie tego słowa. Jak pisałem, cudów po swoim routerze się nie spodziewaj, jest to jakaś ogólna, predefiniowana opcja, brak konfiguracji zaawansowanej, w której można ustawić własne priorytety.

Prawdopodobnie ktoś się już musiał logować na ten router i inne pasy zostały przyjęte, ponieważ jak wpisuje w login “admin” bez hasla, jak tam jest napisane, to pisze ze zły login lub hasło. Nie wiesz może jak można sprawdzić ten login ? Pytałem się już rodzeństwa czy nie logowali się, ale niestety nie.

Przypuszczam ze mógł to zrobić ktoś z fachowców jak montowali to. Bd to gdzieś zapisane, ale nie mam pewności.

Wiec czy znasz jakiś sposób żeby zdobyć te pasy ?

Samemu się dowiedzieć albo zresetować router do ustawień fabrycznych, ale biorąc pod uwagę że nie umiesz ustawiać sieci to Cię tylko wprowadzi w wielkie problemy i lepiej już zdecydowanie w takim przypadku zrezygnować z gierek i “get a life”.

Ehh no cóż szkoda, ale dzięki za pomoc i chęci

Z tego co widzę w logach, twój dostawca oferuje Ci łącze IDSL, więc prawdopodobnie potrzebne Ci będzie login i hasło do sieci. Takie informacje powinny być na umowie lub jakiejś karcie identyfikacyjnej z parametrami łącza i jego konfiguracją. Jeśli nie masz takich rzeczy, to lepiej powstrzymaj się z resetem routera.