3 komputery - wykorzystanie mocy

Witam, posiadam w pracy 3 laptopy. Korzystam z jednego jako klient poczty, na drugim pracuję np w Corelu, a trzeci stoi bezczynnie. Są to laptopy z dobrymi parametrami. Tu pojawia się moje pytanie: czy da się wykorzystać moc trzech komputerów aby działały jako jeden ? Są to laptopy więc wybebeszenie ich i zamontowanie do jednego stacjonarnego odpada.

Pytam z ciekawości czy takie rozwiązanie istnieje. Jeżeli tak to chętnie bym je przetestował.

Nie ma takiej możliwości.

Jest coś takiego jak Grid Computring/Distributed Computing ,jest program Xoreax Grid Engine (jest nawet trial 30 dniowy) ,ale jak to działa ,z czym to się je to nie mam pojęcia.Pewnie bardzo mało rzeczy można w tym robić.

http://www.xoreax.com/

http://pl.wikipedia.org/wiki/Beowulf_(informatyka

Chociaż wątpię, żeby coś takiego było ci potrzebne. No chyba że prowadzisz jakieś wielkie obliczenia :stuck_out_tongue:

Możesz zrobić z nich klaster.

Właśnie o coś takiego mi chodziło :slight_smile:

Wątpię aby mi się przydała cała moc obliczeniowa, ale skoro mam możliwość stworzenia czegoś takiego to warto spróbować i przeprowadzić kilka testów z ciekawości :slight_smile:

Tak więc dziękuję wszystkim za zainteresowanie tematem i pozdrawiam.

  1. Jeśli masz zamiar skonstruować bombę wodorową, albo zhakować strony rządowe USA itp. to takie rozwiązanie może się przydać, ale do codziennej pracy (w biurze) nie ma raczej sensu się głowić nad takim czymś.

  2. Jeśli dobrze przeczytałem artykuł z wikipedii to raczej na windowsie się takiego czegoś nie robi…

Zawsze możesz na laptopach zainstalować miner Bitcoin i mieć z tego kasę. Potrzebujesz do tego szybkich kart graficznych, jeśli laptopy mają zintegrowane albo słabsze modele, to zbyt wiele nie zarobisz. Ale zawsze coś:)