3 Małe Problemy

Witam…miałem zainstalowanego windowsa viste beta 2 na dysku D i miałem tez XP-ka na dysku c …nagle wkradł mi sie wirus na windowsa XP i musiałem go sformatować…po ponownym zainstalowaniu windowsa XP …Vista znikła…w czasie uruchamianiu systemu nic nie pisze o wybór tylko windowsa tylko automatycznie uruchamia sie windows XP…dodam tylko że dysku D z vistą nie ruszałem nic są na nim pliki Program Files ,Windows itp…

Problem wygląda następująco jak zrobić aby przy uruchamianiu kompa pokazywało się wybór systemu?

I mój drugi problem …jak zrobić aby na windows vista udostępnić sieć drugiemu komputerowi?..

I jeszcze 3 problem…mam interent radiowy po zainstalowaniu windowsa visty jak go uruchomie musze ręcznie się połączyć do internetu…jest jakiś sposób aby był autoconnect w viście?

Pozdrawiam RIP

odpowiedz na pytanie 1:

ja tez jak zrobiłem format z partycja xp to Vista mi znikneła z wybierania systemu, ale jest na to rozwiazanie,

musisz w pliku “boot.ini” (w XP) wpisac Viste.

nie powiem ci jak to zrobic bo nie wiem (ale ja przed formatowaniem XP skopiowałem sobie zawartość pliku “boot.ini” i wszystko działało). wiec musisz pogadac z kimś kto ma Xp i Viste zeby dał ci zawartość pliku “boot.ini”.

Mój Komputer -> własciwosci -> zawansowane -> nizej bedzie uruchamianie i odzywskiwanie kliknija obok na ustawienia -> i zaznacz “czas wyswietlania listy systemw operacyjnych” i ustaw odpowiedni czas dla tego okienka !!

beztytuu2ym2.png

Gdy wybieram jaki mam wybrać system domyślny to moge tylko dać Xp-ka

Ps. Jeżeli tak…to kto ma viste i XP-ka na jednym kompie? jezeli tak to niech napisze ktoś zawartość pliku boot.ini ?

pozdr.RIP

Złączono Posta : 06.08.2006 (Nie) 20:27

WItam znalazłem jakiś bootloader internecie …bot.ini i mam pytanie czy on jest dobry aby windows vista chodził normalnie?

[boot loader] 

timeout=30 

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS 

[operating systems] 

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /FASTDETECT /NOEXECUTE=OPTIN 

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="Microsoft Windows Vista" /FASTDETECT /NOEXECUTE=OPTIN

Tak ten bootloader boot.ini jest dobry :slight_smile:

Saifer proszę nie używać koloru czerwonego zarezerwowanego tylko dla Adminów i pisać normalnym rozmiarem czcionki. Post poprawiam. http://forum.dobreprogramy.pl/rules.php

i co Vista sie odpala?

Zmień tytuł na konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.