3 monitory do 1 komputera - jakie opcje?

(system) #1

Witam,

krótkie i treściwe pytanie.

Jakie są sposoby (te drogie jak i najtańsze) dzięki, którym można podłączyć 3 monitory do jednego komputera?

Obecnie mam kartę graficzną Sapphiere Radeon 9600xt 256mb, gdzie są 2 wejścia (DVI i VGA). Podłączone są 2 monitory, zainstalowany Hydravision i wszystko działa bez problemu. Co teraz mogę jeszcze zrobić by dołączyć trzeci monitor?

Pozdrawiam

(Z35ikr) #2

szukajka się popsuła?

(system) #3

Jeśli już odpowiadasz to wnieś coś do tematu. Skoro zarzucasz mi, żę nie szukałem to proszę wskaż mi post, który odpowiada na zadane przeze mnie pytania :-).

Pozdrawiam

(Z35ikr) #4

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=154781&highlight=

(Gloup) #5

Chcesz mieć ten sam obraz na wszystkich monitorach, czy rozciągnąć pulpit?

1. Pierwsze wyjście to dwie karty w trybie SLI i masz 4 monitory.

2. Jeżeli nie masz SLI, to dodatkowa karta grafiki na PCI i masz trzeci monitor. Wadą tego rozwiązania jest brak możliwości zainstalowania do niej sterowników, więc monitor będzie wyświetlał tylko standardowe rozdzielczości itd.

(system) #6

Znam ten wątek, sam w nim uczestniczyłem ale do końca nie został on rozwinięty i skupiał się bardziej na 2 monitorach. Ja chciałbym się skupić na rozwiązaniach połączenia trzech.

Jest link do płyty głownej - rozumiem, że to drogie wyjście... Są tańsze?

Widzę, że jest tam wspomniane jakieś rozwiązanie połączenia przez LAN? Jak to zrobić i jak to wygląda?

Czy wtedy muszę mieć włączony dodatkowy komputer? Wolałbym to jakoś obejść, jeśli jest taka możliwość :).

Pozdrawiam

Złączono Posta : 30.05.2007 (Sro) 12:04

Gloup - chcę mieć rozciągnięty pulpit, by na każdym było co innego...

Nie mam pojęcia co to SLI, więc wątpię czy mam :slight_smile:

Hmm... rozdzielczość na tym monitorze wystarczy mi 1280x1024 :slight_smile:

Może głupie pytanie ale zapytam: czy karty AGP wejdą na PCI ? :slight_smile:

I jeśli włożę daną kartę w PCI to będzie ona bez problemu wykryta przez komputer i we właściwościach pojawi mi się 3 monitor?

Pozdrawiam

(Gloup) #7

Dwa złącza graficzne PCI-E( na lepszych płytach głównych ), pozwalające zamontować dwie odpowiednio dobrane karty graficzne.Po zamontowaniu tych kart masz SLI, każda karta może obsłużyć 2 monitory.

Jeżeli potrzebne są ci trzy monitory do pracy warto w taki układ zainwestować.

Nie.

Kiedyś jako dodatkową montowałem Voodoo 1 i system wykrył ją bez problemu (XP).Niestety rozdzielczośc maksymalna o ile dobrze pamiętam to 800*600 prz odświeżaniu 60.

(system) #8

Hmm... to może wkrótce będę musiał się zastanowić nad takim rozwiązaniem... Ale chyba jeszcze spróbuję zamontować Radeona 9200 - zobaczymy co z tego będzie....

(Info) #9

Widzę , że to stary wątek , ale info dla szukających rozwiązania... adapter sygnału z USB na dowolny wyświetlacz czyli USB/VGA , USB/DVI , USB/HDMI ( czyli stary CRT , czy nowy , monitor LCD, projektor , TV ) , rozdzielczości do 1920/1200 i sterowniki do Maca i do Windows 7/64 bit , a gdzie szukać ... penie najlepiej na allegro :slight_smile: I co ciekawe oprócz tego co mamy na karcie grafiki dopinamy do 6 innych wyświetlaczy przez to USB ... uwaga przy słabiutkich kompach , karta USB lekko podjada Procka... ale tylko troszkę . Ja gram na giełdzie wiec potrzebowałem 8x display i działa :).

(Jjoasz) #10

a moze wystarczy wymienic karte na ATI? http://forum.pclab.pl/topic/596419-eyefinity-9-duńkowy-komputer/page__p__8290491__fromsearch__1entry8290491 8)

(Info) #11

karty ATI sa do tego stworzone :slight_smile: HD5770 1GB GDDR5 PCIE , tylko miało być chyba tanio :slight_smile:

-- Dodane 18.09.2010 (So) 0:31 --

Znalazłem na youtube

pozdrawiam

(Mattai03) #12

podlączam sie pod temat:

mam plyte ze zintegrowaną grafiką (GA-M61PM-S2) na chipie nvidii,

wyjscie analogowe.

jeśli dorzuce do tego kartę pci-e z dwoma wyjsciami (1x dsub i 1x dvi lub 2x dvi)

podłączę 3 monitorki?

btw przy takiej konfiguracji lepiej sie trzymac nvidii, czy bez problemu podłaćzę coś z ati -

tj, czy mi sterowniki sie nie pogryzą?

(mktos) #13

Najprawdopodobniej po podłączeniu karty PCI-E karta zintegrowana z płytą główną przestanie być aktywna. Nie znam płyty głównej w której można jednocześnie korzystać z karty zintegrowanej i zewnętrznej.