3 monitory w trybie Eyefinity

Witam. Mam taki problem. Podłączyłem do Radeona 6800 series (chyba 6850) 3 monitory w sposób przedstawiony na schemacie. Każdy z nich działa, ale niestety tylko 2 jednocześnie. Gdzie tkwi problem? Czy adapter displayport musi być aktywny, żeby zadziałało? Próbowałem w Catalyst Control Center utworzyć nowa grupę Eyefinity ale bez skutku. Wykrywa 3 monitory, ale kiedy próbuję rozszerzyć ekran do trzeciego wyskakuje mi komunikat, że bieżące ustawienia na to nie pozwalają. Podobnie w Windowsie. Przy próbie utworzenia grupy Eyefinity krzyczy, że należy najpierw odłączyć jeden z monitorów. Jak żyć? 

 

EDIT: gdzieś wyczytałem, że podobno jeśli którekolwiek z połączeń jest analogowe, to 3 monitory nie za działają. Podłączyłem więc zamiast monitora 3 z wyjściem VGA inny monitor z DVI bezpośrednio pod DVI to również nie zadziałało. 

schemat.jpg

Znalazłem taką dyskusję, może Ci pomoże:
http://www.goldenline.pl/grupy/Komputery_Internet/informatyka/windows-7-64-bit-3-monitory-i-wiecej,1697880/

Wielkie dzięki, trochę naświetliło temat. Wszystko wskazuje na to, że potrzebny jest aktywny adapter displayport. Kupiłem u majfriendów, 4 dolary a w Polsce min. 80zl… Za 3 tygodnie się okaże. 

A dwa DVI i HDMI nie dadzą rady?

Nie, karta wymaga, żeby conajmniej 1 z 3 monitorów był podpięty do displayporta. Nie wiem tylko czy displayport z aktywnym adapterem do DVI zadziała. Różne są szkoły. Niektórzy twierdzą, że musi być podpięty monitor natywnie obsługujący DP (który ma to gniazdo). Ktoś coś wie na ten temat?