3 pasy szarości- 20%, 40%, 60%

mam zdjęcie. chce je podzielić na trzy pasy, z których każdy z nich będzie miał odcień szary, z tym że skok procentowy pomiędzy przejściami ma być taki sam. pierwszy 60%, drugi 40% i trzeci 20% szarości wyjściowej. :?: podzieliłam zdjecie na trzy czesci i mam trzy warstwy w photoshopie, i nie wiem co dalej?

Musisz zrobić trzy prostokąty na oddzielnych warstwach i rozłożyć je równomiernie, jeśli zrobiłaś 3 takie same prostokąty i masz je jeden nad drugim to kolory się pokrywają.

-------------- - prostokąt pierwszy

-------------- - prostokąt drugi

-------------- - prostokąt trzeci

Najlepiej pomóc sobie linijkami.

tylko jak położyć kolor ?

Np wiaderkiem z farbą. Ustawiasz odpowiednie wartości kolorów w cmyk i kolorujesz. :slight_smile:

lepiej to mozna zrobic i prosciej…:slight_smile:

i lepszy efekt bedzie…:slight_smile:

tworzysz 3 nowe warstwy

warste bazowa rastrujesz na biało, przez podwojne nacisniecie na nia

potem na kazdej z nowych warstw wrzucasz kolor czarny

dalej zrob sobie te prostokaty

po jednym na kazda warstwe, najlepiej przez zaznaczenie procentowe w gornej czesci paska

zaznaczasz, i naciskasz podajze widok / odwroc i delete

i tak na kazdej warstwie jak uzyskasz 3 rowne prostokaty

potem na kazdej kolejnej ustawiasz twoje wartosci procentowe, w wlasciwosciach warstwy po lewej stornie u gory

i masz 3 rowne paski w roznych odcienach szarosci…

tylko ze są one bez przejsc miedzy sobą, ale chyba taki efekt chciałas uzyskac…

jesli bedziesz chciec przejscie proponuje zrobic male zaznaczenie na calej dlugosci pliku, w widoku czy gdzies tam u góry odnajdujesz obcej WTAPIANIAE ustawiasz na wartosc powiedzmy 30 (w zaleznosci od rozdzielczosci calkowitej pliku) i na łaczeniach naciskasz delete…

dalej bedziesz musiala tylko wyrownac prostokaty, bo takei dziury ci sie porobia…

mam nadzieje ze opisalem w miare dokladnie…:slight_smile: