3 piknięknia biosu

Słuchajcie Komputrowicze jeżeli to nie ten dział to proszę o przeniesienie nie wiem dlaczego ale dzisiaj podczas instalacji sterowników 18.7.1 do mojej karty graficznej Radeon 7700 nie włącza się obraz jest cały czas czarny ekran myszka nie reaguje na poruszenie poza tym podświetlanie w niej nie działa gdy instalacja się zakończyła pojawiło się ponowne uruchamianie systemu mój system to Windows 10 Enterprise wszystko pięknie do czasu … Gdy wiatrak karty graficznej zaczął inaczej działać wcześniej on chodził głośniej i było tylko jedno (biiip) a teraz ciszej chodzi wiatrak a gong od biosu robi (biiiii bipp bipp czy jakoś tak xD) i nic nie mogę zrobić błagam was o porady brat mi doradza o wgranie systemu przez bios ale nam czy to zadziała tak jak wyżej napisałem proszę was o porady bo komputer jest mi bardzo potrzebny :worried:

Jeśli komputer się nie uruchamia:

Najpierw sprawdź kto jest producentem biosu/uefi, następnie odczytaj poprawnie kod dźwiękowy i sprawdź co on oznacza…

Jeśli kod jest jak podałeś 1długi i dwa krótkie, możliwe, że problemem jest inicjalizacja karty graficznej. W tej sytuacji wyłącz komputer, wyciągnij kartę z gniazda i odepnij jej zasilanie - jeśli jest. Odpal komputer bez karty, bios powinien dać ten sam sygnał. Następnie wyłącz komputer, zamontuj kartę graficzną ponownie i go odpal. Daj znać co się stało.

Jeśli dodatkowo masz wbudowaną/zintegrowaną kartę graficzną na płycie głównej, podepnij do monitora i odpal komputer, Radeona wymontuj wcześniej. Sterowniki do niego wtedy odinstalujesz całkowicie. Podepnij potem radeona i zainstaluj sterownik, który nie sprawiał problemów.

Problem rozwiązany brat pogrzebał “nożem” w karcie i dziala do tej pory ale dzieki za info