3 Problemy - opera/ hardware/ Sys. Speaker

witam

tak nie mialem czasu sie zapytac a problemow przybywalo :slight_smile:

  1. opera

problem juz kiedys przerabiany (przezemnie) ale wine zwalono na windowsa 98. Teraz mam win2k i opera nie odtwarza mi filmów w formacie Windows Media - w polu w ktorym powinien sie wyswietlic film widnieje napis - “wymagana wtyczka”, a po kliknieciu na niego odsyla mnie do downloadu microsoftu - dział z Windows Media Playerem… a ja windows media playera juz mam… wersja 9 - najlepsza obslugiwana przez win2k… problem ten mialem rowniez pod windowsem 98… myslalem ze przesiadka na Win2k problem rozwiąże a tu… lipa…

2.Hardware

mój “problem” polega na tym ze… moja jednostka pieści mnie prądem :slight_smile: robi to tylko wtedy gdy jestem “uziemiony” (czyt. dotykam kaloryfera) noi wlasnie gdy sie grzeje przy tym kaloryferku… i np. nogą zachacze o komputer… to dosnaje owych pieszczot :smiley:

czym to moze byc spowodowane?? przebicie?? czy moze na obudowie jest masa??

3.Od kąd sie przesiadlem na windowsa 2000 podczas odtwarzania dzwiękow zarowno systemowych (dźwięki typu - gwiazdka) jak i nie systemowych (np. dźwięk dostepnosci lub nowej wiadomosci w GG) odzywa sie głośnik systemowy (ten co sobie tam siedzi w obudowie pod dyskami) sprawa mnie denerwowala… bo nie szlo zostawic włączonego na noc komputera… na GG ktos sie pojawil to ten juz mi “pikał”

problem rozwiązałem odłączajac jego kabelek od płyty głównej… ale ten glosniczek bywa tez potrzebny… wiec chcialbym wiedziec gdzie/jak wyłączyć taka dokuczliwą sygnalizacje w systemie - tak zeby głośniczek chodził, ale sie nie odzywal podczas odtwarzania takich wlasnie systemowych dzwiekow…

zaznacze również ze zalezy mi na rozwiązaniu wszystkich problemów… a nie na rozczulaniu sie nad jednym z nich :slight_smile:

pozdro

  1. Wersja 9 jest tylko wersją testową pełną bugów. To normalnego użytkowania zalecana jest 8.52, którą powinieneś zainstalować.

  2. Na twoim miejscu sprawdziłbym, czy wszystko jest dobrze podłączone, kable nie stykają się z obudową i są poprzebijane.

  3. Zbytno nie wiem co może być tego przyczyną. Masz prawidłową podłączoną kartę dźwiękową? Zainstalowałes do niej sterowniki?

1)wersja 9 - ale nie opery :slight_smile: tylko Windows Media Playera :slight_smile: noi nie wiem dlaczego to nei chce chodzic… (wersja opery to wlasnie 8.52)

2)zaden kabel nie dotyka obudowy… wiszą sobie :slight_smile: ale mnie zastanawia budowa mojego ośmio-letniego dysku twardego (5,25 cala - zabytek :smiley: ) otoz na swojej plytce (jak sie nazywa taka płytka co na niej sa układy i te pierdoły?? :? ) ma on śrubke przyciskającą taką blaszke, której drugi koniec jest poprowadzony do obudowy dysku, ktora chcąc/niechcąc musi miec kontakt z obudową kompa - to moze być to ?? :smiley:

  1. mówiłem o głośniku systemowym - podłączanym do płyty głównej… tym ktory jest przykręcony do obudowy… i szczerze mowiac nie wiem co ma do niego karta muzyczna :?

ale karta muzyczna nie byla ruszana od bardzo dawna, a pod windowsem 98 speaker odzywał mi sie tylko podczas włączania komputera…

ad.1

a)Podaj przykładową stronę.

b) Sprawdź czy masz w katalogu \program\plugins :

-npds.zip

-npdsplay.dll

-npwmsdrm.dll

Nie ma = skopiuj z folderu WMP.

c) Sprawdź w Pobieranie czy jest ustawione odtwarzanie za pomocą wtyczki ( odhacz tam Ukryj typy plików… w okienko szukajki wpisz video/x-ms i Edytuj).

ad.3

HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Sound

Beep ->ppm->Modyfikuj->Dane wartości->no

jado

1/b) - zrobiłem to dosłownie kilka minut temu… ale mimo wszystko dzięki :slight_smile: juz wszystko smiga :smiley:

  1. juz zmienione - dziex, zaraz podlacze spiker spowrotem i przetestuje :smiley:

niby zostal jeszcze drugi problem - ale to mozna olać :slight_smile: dzieki wam

EDIT: aaalbo jeszcze jedno pytanko :slight_smile:

wiecie moze jak taki filmik sobie zapisac na dysk?? (taki otwierany przez wtyczke WMP)

Jak wejdziesz np tutaj:

http://www.lemontv.pl/video.php?id=349

…to pliczek .wmv ląduje w keszu.

Jak jest stream, to np. - HiDownload (shareware, ściąga tez reala i qt) czy GetASFStream.