3 problemy: Porządek w Menu Start, Gadżety i Wyszukiwanie

Witam,

Mimo iż używam już od jakiegoś czasu siódemki, to dalej z powodu przyzwyczajeń XP mam problemy. Jeden z nich to jest porządek w folderach Menu Start. W XP po prostu wchodziłem do folderu C:/Documents and Settings/USER/Menu Start/Programy (czy jakoś tak). Ale Win7 folder Menu Start jest zablokowany. Więc mam pytanie: jak można tworzyć nowe foldery, pliki itp. w Menu Start? Drugi problem związany jest z gadżetami. Pewnego dnia wszystkie gadżety mi zniknęły, ot tak. Da się je jakoś odzyskać? A trzeci i ostatni problem związany jest z wyszukiwaniem. Gdy wpisuje w eksploratorze to co chcę i wyszukać i wciskam enter to nic się nie dzieje, po prostu nic (jak coś to wyłączyłem indeksowanie plików). Jak można przez tą wyszukiwarkę cokolwiek wyszukać? Z góry dzięki. :slight_smile:

Pozdrawiam

Spróbuj tak:Uruchom>wpisz shell:Start Menu >enter i zobacz.

  1. Folder menu start jest trochę w innej lokalizacji. W dodatku jest ukryty.

C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu - lokalizacja menu dla wszystkich użytkowników

C:\Users\your_user_name\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu - lokalizacja menu dla Twojej nazwy usera

Nie wiem też czemu masz problem tworzenia nowych folderów z samego menu start. Ja po prostu klikam ppm i mam menu w którym jest pozycja “Nowy folder”

  1. Co do gadżetów. PPM na pulpicie i w menu wybierz Gadżety lub Panel Sterowania/Gadźety Pulpity

  2. Z tym niektórzy userzy w tym ja też czasami mamy problemy. Po prostu wpisz, nie naciskaj enter ani żadnego innego klawisza i odczekaj chwilę. Ja tak robię i wszystko działa

  1. Działa, dzięki :slight_smile:

  2. No właśnie próbowałem dodać gadżety jeszcze raz, ale nawet tam ich nie ma (nie odinstalowywałem ich)

  3. Działa w normalnych folderach, ale w folderach “muzycznych” nic z tego :confused:

AD 3: naciskając enter przerywasz wyszukiwanie

  1. Wejdź Menu Start/Panel Sterowania/programy i funkcje. Po lewej stronie dodaj usuń funkcje windows czy jakoś tak

Tam mniej więcej w środku okna masz "Platforma gadżetów systemu windows ". Jeżeli jest odznaczone zaznacz, a jeżeli nie odznacz i

zaznacz ponownie.

Nie wiem czy to zadziała, ale warto spróbować. Ale uważaj, bo jeżeli to jest zaznaczone a odznaczysz i klikniesz OK, to może wyskoczyć

okienko o konieczności odinstalowania innych funkcji. Robisz to na własną odpowiedzialność.

  1. Co dokładnie masz na myśli z folderami muzycznymi? Jeżeli chodzi Ci o takie w którym są piosenki to mi jak najbardziej działa, więc nie

pomogę.

  1. Dzięki :slight_smile: Wyłączyłem i włączyłem i gadżety wróciły. :smiley:

  2. Mam na myśli biblioteki, tam nie działa.