3 procesory - który z nich jest najwydajniejszy? + Jaki SSD tylko pod system? + Czy obudowy open-air to dobry pomysł?

Witam!

Mam otóż w podobnej cenie do wyboru

 

Intel Core I3 3220 (2x 3.3GHz 3M)

Intel Core I5 760 (4x 2.8GHz - 3.3GHz 8M)

Intel Core 2 Quad Q9550 (4x 2.8GHz 12M)

 

Który z nich jest najwydajniejszy? Będzie on używany do renderingu 3D, 2D, OC, Gry, programowanie oraz praca na wielu monitorach (4)

Na benchmarkach wypadają mniej więcej tak samo.

 

Drugie pytanie to - jaki SSD nadawałby się na system (system+sterowniki na SSD) ? Wolałbym w miarę tani ale nie jakąś tandetę z którą będą tylko problemy - 32 GB wystarczy czy 64 GB? Jakich firm unikać, a jakie polecacie?

 

Oraz ostatnie - czy taka obudowa jaktu to dobry pomysł czy wyrzucić to i kupić normalną?

 

Dziękuje za zainteresowanie.

Syntetycznie najszybszy będzie i3 : http://www.cpubenchmark.net/high_end_cpus.html , więc może lepiej fajne dobieraj mobo pod 2 karty (chyba że masz w planach nV quadro albo matroxa z serii M).

Dysk zależeć będzie od wersji systemu i Twoich umiejętności konfiguracji - dla win 7 wystarczy 64GB o ile potrafisz potem dokonfigurować tak, żeby tylko OS był na tym dysku (tylko z drugiej strony nie ma to większego sensu, bo zamiast cieszyć się wydajnością, to kombinujesz co powinno być na SDD a co na talerzach), optymalnie byłoby 128GB.

 

Taka obudowa to zmora - zamiast 3D, 2D, gier i programowania będziesz uprawiał odkurzanie, przecieranie, uważanie żeby czegoś w wiatraki nie wsadzić. Chyba że planujesz DIY - wtedy taka idea robi się zacna.

i5 będzie najszybsza ale dobre płyty pod nią są drogie i stare, więc się nie opłaca.

i3 3220 = i3 2120 a ten drugi jest 50zł tańszy. Płyty tanie dostępne jeszcze w sklepach, możliwość rozbudowy nawet do i7. Więc z tych co podałeś najlepiej i3.

Ale lepiej by było kupić i5-2400

W sumie to i tak lubię porządek na dysku - zawsze jak coś instaluję to muszę zmieniać ścieżkę na C:/Programy, itd, mogę się przyzwyczaić, to dla mnie nie problem.

Więc teraz pytanie jakie SSD 64 G?

 

Apropo obudowy właśnie mam taką, tylko jest pytanie czy zostaje czy ląduje na aukcji lub w ciemnym kącie. Czyli do normalnego użytku nie warto bo wentylatory mi zdechną?

 

Zapomniałem dodać - każdy z tych procesorów jest używany. Nowsze I5 no cóż nie mieści się w budżecie, a te 3 oferują mi znajomi po niższej cenie. A reszta kasy idzie na konkretnie MOBO właśnie z obsługą SLI + dużo RAMu i konkretne grafiki, bo do normalnej karty albo nie da rady podłączyć tyle na raz, albo by już zamulała itd.

A procesor nie będzie ograniczać bo w moim drugim kompie z Quadem udało się odratować 2 GTX 295, są teraz w Quad SLI, ale do rzeczy - użycie GPU 100%, CPU 80-90% (w większości), no chyba że 4 rdzenie fizyczne mają tu znaczenie i 4 logiczne (HT) w i3 nie zastąpią tego, nawet jeśli w teorii ten procek jest szybszy.

 

Wiem, z opisu wynika że chcę wpakować nie wiadomo co w low-end, no ale jak mam do wyboru 2x GTX 570 w cenie 1 GTX 460 chyba więcej nie muszę pisać.

To weź te 2 gtx570 i sprzedaj na allegro zanim się zepsują i kup normalną kartę zamiast kolekcjonować starocie. Nie będziesz wtedy potrzebował płyty ze wsparciem SLI ani zasilacza 600W to może zostanie na kasy na i5 z tanią płytą.