3 routery w jednej sieci (kabel +wifi)


(Bartek Scheer) #1

Witam,

Otóż mam zrobioną sieć składającą się z 3 routerów TP-LINK

1.) ROUTER GŁÓWNY - do tego routera podpinam internet od mojego dostawcy, ADSL jest OK, tutaj internet nie szwankuje.

2.) KLIENT AP - z routera głównego anteną przesyłany jest sygnał do drugiej anteny i z tej drugiej do klienta ap, dhcp włączone, router dodatkowo rozporwadza wifi po domu

3.)KLIENT - router 3 podłączony jest kablem z klientem ap, moje pytanie jak tutaj skonfigurować router? jako klienta ap? czy włączyć dhcp ?

Z góry dziękuję za pomoc


(roobal) #2

Router pracuje jako AP Client czy jako AP Client Router (WISP)? Różni się to tym, że klient AP udostępnia sygnał tylko na jeden port przełącznika, natomiast WISP wykonuje routing/NATowanie. Jeśli działa jako klient AP, serwer DHCP wydaje mi się, że powinien być domyślnie wyłączony. Jeśli działa jako WISP, serwer DHCP powinien być włączony, ale najlepiej ustawić go w innej podsieci.

Podaj może modele tych routerów, bo z twojego opisu ciężko cokolwiek wywnioskować. Jeśli router działa jako AP Client, to może dalej udostępniać sygnału, jeśli nie posiada drugiego modułu WiFi, chyba że mylisz to z WDS.

Poza tym co znaczy przesyłanie z jednej anteny do drugiej i z drugiej do klienta AP, ja rozumiem, że jeden router posiada dwie anteny, przekazuje w jakiś magiczny sposób między jedną, a drugą i jeszcze wysyła sygnał do trzeciej anteny.


(Bartek Scheer) #3

1.)TP LINK 54M Wireless ADSL 2+ Modem Router do niego podłączona duża antena rozsiewająca sygnał + do routera jest podłączony 1 PC

2.)TP LINK 150Mbps Wireless AP/Client Router i do tego podłączona antena odbiorcza (duża) + do routera podłączony jeden PC po kablu i kolejny router numer 3, a router 3 ma funkcję AP Clienta


(roobal) #4

Okej, a teraz jak to wszystko jest połączone ze sobą, chodzi mi o routery, tj. kto nadaje, kto odbiera i/lub przekazuje sygnał.