3 routery w jednej sieci (kabel +wifi)

Witam,

Otóż mam zrobioną sieć składającą się z 3 routerów TP-LINK

1.) ROUTER GŁÓWNY - do tego routera podpinam internet od mojego dostawcy, ADSL jest OK, tutaj internet nie szwankuje.

2.) KLIENT AP - z routera głównego anteną przesyłany jest sygnał do drugiej anteny i z tej drugiej do klienta ap, dhcp włączone, router dodatkowo rozporwadza wifi po domu

3.)KLIENT - router 3 podłączony jest kablem z klientem ap, moje pytanie jak tutaj skonfigurować router? jako klienta ap? czy włączyć dhcp ?

Z góry dziękuję za pomoc

Router pracuje jako AP Client czy jako AP Client Router (WISP)? Różni się to tym, że klient AP udostępnia sygnał tylko na jeden port przełącznika, natomiast WISP wykonuje routing/NATowanie. Jeśli działa jako klient AP, serwer DHCP wydaje mi się, że powinien być domyślnie wyłączony. Jeśli działa jako WISP, serwer DHCP powinien być włączony, ale najlepiej ustawić go w innej podsieci.

Podaj może modele tych routerów, bo z twojego opisu ciężko cokolwiek wywnioskować. Jeśli router działa jako AP Client, to może dalej udostępniać sygnału, jeśli nie posiada drugiego modułu WiFi, chyba że mylisz to z WDS.

Poza tym co znaczy przesyłanie z jednej anteny do drugiej i z drugiej do klienta AP, ja rozumiem, że jeden router posiada dwie anteny, przekazuje w jakiś magiczny sposób między jedną, a drugą i jeszcze wysyła sygnał do trzeciej anteny.

1.)TP LINK 54M Wireless ADSL 2+ Modem Router do niego podłączona duża antena rozsiewająca sygnał + do routera jest podłączony 1 PC

2.)TP LINK 150Mbps Wireless AP/Client Router i do tego podłączona antena odbiorcza (duża) + do routera podłączony jeden PC po kablu i kolejny router numer 3, a router 3 ma funkcję AP Clienta

Okej, a teraz jak to wszystko jest połączone ze sobą, chodzi mi o routery, tj. kto nadaje, kto odbiera i/lub przekazuje sygnał.