3 sekundowa rozmowa w plusie nokia 5200


(Baggo4) #1

Siema mam problem, znaczy się mój kumpel ma problem. Przedłużył umowę i kupił nokie 5200 wczoraj. No i wczoraj chodziła mu normalnie jak do niego dzwoniłem rozmawialiśmy 5 minut. A dziś jak do niego dzwoniłem 10 razy to tylko po 3 sekundy rozmawialiśmy, jak mój kumpel dzwonił z plusa do niego to to samo ! Co on ma zrobić?? Do serwisu z komórka czy właśnie koma szwankuje czy musi aktywować kod jakiś albo coś?


(Łukasz14) #2

hautan1 , hmm raczej coś jest z komą ,może coś grzebał w ustawieniach i coś przestawił? A jeśli nie to niech idzie do "fachowców" :wink: żeby mu to naprawili XD


(Baggo4) #3

Mi kumpel mówił cos o aktywowaniu czegos czy wpisaniu kody itp.


(Łukasz14) #4

hautan1 , raczej nie jest to wina nie wpisania żadnego kodu. Niech zobaczy w ustawieniach telefonu opcje "połączenia" lub podobną.


(Zbych ) #5

Musi aktywować DLKK (nie mam pojecia co to za skrót "dostępny limit któtkim kodem") kodem *101*11*99# , niektóre modele noki wymagają aktywacji tej usługi podanym kodem , dotyczy simplusa i mixplusa. w przypadku nie aktywowania tej usługi telefon "działa" 3 sekundy.


(Łukasz14) #6

(DLKK) viewtopic.php?t=197313 :wink:

Szczegóły: http://www.simplus.pl/v.do?idx=805061


(Baggo4) #7

Płatne jest to kod??


(Zbych ) #8

Nie , aktywacja za free , pozatym bezsensowna ta aktywacja bo zaraz potem przyjdzie sms że usługe można zdeaktywować i tel. po deaktywacji wtedy działa już normalnie.