3 Systemy operacyjne -- Da sie?

Mam XP z sp2 na jednej partycji a raczej dysku i tam na głównej partycji C:\ jest XP, ba innym dysku (mam łącznie 2 dyski) jest Vista też na głównej partycji. Moje pytanie jest takie czy mogę na tym dysku na którym jest XP tylko że na innej partycji zaintalować sobie BETE Windows7 :?: ale tak, żeby po instalacji odpalał mi się ten Vista Boot Loader który teraz się odpala i wybieram tam XP bądź vista (po prostu do wyboru doszedłby win7).

Da się coś takiego zrobić bezproblemowo (po prostu instaluje Win7 na tamte partycje i wszystko działa) :?:

PS: Dodam że obydwa systemy i Vista i XP są 32bitowe natomiast bete Win7 chce zainstalować 64bitową.

Da się. Po prostu pliki z poprzedniego systemu (XP) zostaną przeniesione do folderu Windows.old na tej partycji. Będzie to bez problemu. Co do bootloadera, możesz zobaczyć program EasyBCD, który zarządza graficznie bootloaderem Visty. Zaraz po instalacji nie powinno być żadnych problemów, a stary bootloader będzie uruchamiany w BCD jako “Eaerlier version of Windows”. Dojdzie Windows 7, a Vista zostanie.

Nie zrozumiałeś mnie przedstawie to na przykładzie rozkładu mych partycji pod Vista

C:\ Win Vista

D:\ Win XP

G:\ Tutaj chce zainstalować Win 7

I z bootloadera maja być wszystkie 3 systemy botowalne i sprawne.

Z tym, że partycji C:\ to jest jeden cały dysk 180 GB, natomiast Tam gdzie jest partycja D:\ i G:\ to jest jeden dysk o pojemności 80GB tylko że podzielony na partycje i to na nim chce mieć XP i Win7 na 2 różnych partycjach.

Da się bez problemu, tylko katalog Boot z ustawieniami bootloader będzie na 1 dysku. 1 partycji, czyli na C:\ . Nie będzie problemu, możesz instalować. A gdyby wpisy były w Bootloaderze błędne itp. to łatwo możesz zarządzać BCD za pomocą programu EasyBCD.

powinno pójść bez problemu

a może na 4 dysku jakiegoś linuksa :wink:

Dyski mam dwa, partycji więcej. . . no ale…IDZ MI PRECZ Z LINUXEM :!: :expressionless: dałem mu 3 szanse (3 razy zainstalowałem, odpaliłem, próbowałem coś porobić) i mam serdecznie dość wszelakich linuxów, wole winde >.> (czyt. nigdy więcej tego dziadostwa nie zainstaluje)

ja kiedyś miałem 3 systemy ale to było w czasach przejścia z 98 na XP no i też próbowałem linuksa