32 czy 64 ile bitów?

Witam,

Mam procesor intel core i5 750 i system Windows 7 32 bity. Czy to dobrze ?

Słyszałem że 32 nie obsłuży 4 rdzeni i wogule ten procek nie będzie wykorzystany w 100% .

Cym różnią się wersje 32 , 64 , 86 a nawet 128 bit.

Niestety tych 86 i 128 moja płytka od kompa nie ma :frowning: .

Proszę o info. Z góry dzięki.

System 32 bitowy jak najbardziej obsłuży ten procesor. Generalnie zauważalna różnica to taka że system 64 bitowy obsłuży powyżej 3,25 GB pamięci.

Programy napisane jako 64 bitowe będą szybsze na systemie 64 bitowym, będą obsługiwać wszystkie rdzenie jednocześnie.

Przy systemie 32 bitowym i kilku rdzeniach będziesz miał tylko wielowątkowość czyli uruchomisz bez przeszkadzania sobie kilka programów jednocześnie.

Ps. Przy Twoim procesorze wnioskuje że reszta konfiguracji komputera jest wysoka i polecam system 64 bitowy.

programy 64 bitowe niekoniecznie obsługują wszystkie rdzenie zależy to tylko od tego czy programista przewidział taka możliwość 32 bitowe aplikacje także bez problemu mogą wykorzystać wszystkie rdzenie jeśli sa odpowiednio napisane :stuck_out_tongue:

co do tej szybkości 64 bitowych programów to tez nie jest do końca tak, działają one tak samo szybko (czasem tez wolniej ) jak 32 bitowe odpowiedniki różnica może być w niektórych bardziej specjalistycznych programach np do obróbki grafiki które mogą działać szybciej na 64 bitach

Zależy jaki Windows dokładnie.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Physical_Address_Extension

http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc786709(WS.10).aspx

i wiele innych…

Mam 4gb pamięci ram , ale na wiki pisze że Windows 7 Home Premium obsługuje do 4 gb w wersji 32 .

Zauważyłem że zawiesza mi się GTA IV czy to może być przez ten 32 ?

PS: Ja właśnie tworze w programach do 3d , czyli jak zmienię system na ten 64 to będą lepiej działać programy do obróbki 3d ?

Dodane 19.03.2011 (So) 17:34

a zapomniałem napisać mam 4gb pamięci a pisze (dostępne 3,24)

  1. Karte graficzna masz zintegrowana ?

cześć pamieci możę być właśnie przeznaczona dla niej…

  1. jeśli bedziesz miec system 64bit a program 32 bit to nic CI to nie da

tak jak kolega wyzej napisał nie każde 64bit programy działaja szybciej. Do zwyklego uźytkowania nie zauwazy się roźnicy. NIe wiem jakiego programu używasz i czy ma on odpowiednik 64bitowy

chodź nic nie stoi na przeszkodzie działania 32bit’owego programu ale jaki to ma sens?

GTA 4 jest gra zle zoptymalizowana

zainstaluj najnowsze patche jak i sterowniki do graficznej plus aktualizacja DirectX

być może pomoże

z Ta grą na początu były fajne historie np. gracz z gorszym sprzętem osiągał lepsze fps’y niż ten z lepszym :smiley: