3350P+MSI Z77A-G43 dobry wybór za 1000zł?

Uzbierałem 1k zł i zamierzam trochę upgradować mój komputer :slight_smile: Aktualnie posiadam:

Procesor: Intel Pentium Dual-Core e6300 podkręcony do 3,7 GHz

Płyta główna: MSI P43-C51

Karta graficzna: AMD Radeon 6850 od Gigabyte podkręcony 875/1200

RAM: DDR3 2x2GB 1333MHz GoodRAM

Dysk twardy: Samsung Spinpoint F3 500GB

Zasilacz: OCZ StealthXStream 2 500W

Karta dźwiękowa: ASUS Xonar DG

Dodatkowo: myszka, klawiatura, słuchawki, mikrofon, monitor Iiyama x2377 HDS, rozwalona nagrywarka DVD (nie potrzebuje na razie :stuck_out_tongue: )

Pomyślałem aby kupić:

Procesor: Intel Core i5-3350P

Płyta główna: MSI Z77A-G43

Komputera używam głownie do grania w mało wymagające gry ale czasem GTA IV czy Metro 2033 odpalę :slight_smile: poza tym muzyka, filmy, internet - standard. Nie zajmuje się obróbką grafiki czy czymś podobnym (i nie planuje).

Pytanie 1.

Czy to ma sens?

Pytanie 2.

Czy istnieje lepsza alternatywa? (Nie interesuje mnie allegro i używany sprzęt)

Pytanie 3.

Czy w grach/programach wykorzystujących max 2 rdzenie odczuje spadek wydajności? (procesor zamierzam podkręcić o te symboliczne 100-200MHz jak da rade to i trochę więcej)

Pytanie 4.

Czy mając do dyspozycji 100-200zł więcej powinienem zainwestować w lepsze komponenty (jakie?), czy zbierać na jakiś porządny SSD?

Pytanie 5.

Czekać na premierę Haswell? To coś zmieni cenowo?

LastNPC7 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Sorki za spam ale temat daleko spadł bez odpowiedzi :frowning:

Jaki to ma sens (realnie nic nie zyskasz podkręcając o tyle), więcej zyskasz zwiększając zegar Turbo boost.

Jeśli nie zamierzasz wymienić procesora na wersję K to płyta na B75 jest wystarczająca.

Intel Core i5 3470 i na przykład MSI B75A-G43 (ewentualnie Gigabyte GA-B75M-D3H, Gigabyte GA-B75-D3V)

Dokładnie taki mam plan, może trochę za ogólnie napisałem - wykręcę wszystko co możliwe na maxa (chyba, że boxowe chłodzenie nie pozwoli) chociaż wiem, że i tak cudów nie będzie :slight_smile:

Co do i5 3470 + MSI B75A-G43 bardzo ciekawa propozycja :o

Jednak co myślisz o ASRock B75 Pro3 ? Ma 3 złącza SATA3 co mnie niezwykle interesuje (MSI tylko 1) niestety tylko 2 lata gwarancji (MSI 3)

Płyta ma niewymiarowy format ATX (mniejszy od standardu), więc jest problem z montażem w niektórych obudowach, to tego cienki laminat, niesłużący stabilności przy montażu cięższego chłodzenia, ani trwałości.

Złożyłem zamówienie, proszę o zamknięcie tematu.