3D DLP nie działa w filmach

Witam,

Posiadam projektor Acer X110 który posiada funkcję DLP 3D, więc postanowiłem kupić okulary ViewSonic 3D DLP.

W projektorze włączam funkcję DLP 3D uruchamiam okulary. Jest działają!

Zainstalowałem sterownik iZ3D. Gry działają w 3D.

Nie jest to w prawdzie takie 3D jak widziałem kiedyś w sklepie ale podejrzewam że uzyskam taki efek jeśli gra będzie miała sama w sobie 3D np. gra Avatar. Na razie takie 3D w grach mi wystarczy.

Przejdźmy do sedna sprawy dla którego piszę ten post.

Zestaw 3D kupiłem głównie do oglądania filmów w 3D. I tu zaczyna się problem. Kupiłem Powera DVD 10. Uruchamiam jakiś film (w 2D) przechodzę do trybu kinowego. Uruchamiam konwersję na 3D, włączam okulary… I co? I nic. Przez okulary widać obraz podwójnie na dodatek nie ma dźwięku. Dodam że 3D DLP w projektorze jest włączone. Nie wiem co robić próbowałem wszystkiego nawet Stereoscopic Player (tam na odmianę obraz miga pomiędzy jednym a drugim obrazem). Może być to kwesta karty graficznej ATI Radeon HD 3600 bo nie mogę na niej ustawić 120 Hz.

Może polecicie jeszcze jakiś program do 3D.

A i jeszcze jedno gdybym wypożyczył fim w wypożyczalni BluRay 3D to efekt byłby taki jak w sklepie?

No i jaki napęd BluRay 3D polecacie?

Pozdrawiam.

A to gry nie są w 3d już od paru ładnych lat? “3D” to kwestia wyrenderowania dwóch klatek (dla lewego i prawego oka) zamiast jednej.

Plik z filmem (.vob, .avi, .rmvb itd) nie zawiera danych o głębokości, więc jak chcesz uzyskać 3d? konwersja to tylko marketingowy bełkot, potrzebujesz prawdziwego filmu w 3d.

Mam!

Znalazłem 10 min plik mkv 1080p.

Odtwarzając go w postaci pliku (nie płyty, bo płyty nie posiadam) czyli przez dodanie go do playlisty w Power DVD 10 wyświetla mi się w formie dwóch obrazów obok siebie. Co zrobić by obrazy przekształciły się w 3D.

Miałem pomysł żeby nagrać go na płytę BD ale nie mam napędu BD. Posiadam Deamon Tools Lite i program Ultra ISO więc pomyślałem że można by go spakować do iso i umieścić w wirtualnym napędzie, ale nie wiem jaka jest struktura katalogów na BD oraz do którego z nich wrzucić ten plik.

Proszę o podanie mi linka do jakiegoś bezpłatnego programu (który czyta MKV) który byłby mi w stanie odtworzyć ten plik w postaci 3D, lub napisanie mi instrukcji jak owy plik umieścić w strukturze katalogów na BD żeby (płytę spakowaną do iso) go umieścić w wirtualnym napędzie.

Dodane 30.11.2011 (Śr) 0:34

Witam,

Udało mi się z tym plikiem stworzyć obraz płyty oraz zamontować go w wirtualnym napędzie. Po zamontowaniu Power DVD uruchamia się automatycznie i pojawia się pytanie o aktualizację programu, nie wiem co robić ponieważ na tamtym komputerze nie posiadam internetu. Byłbym wdzięczny gdyby ktoś powiedział mi jakim programem odtworzyć tę płytę BluRay 3D. Dodam że w stereoscopic playerze plik (mkv) uruchamia (w trybie 3D) się po konwersji do avi natomiast obraz miga. Możliwe że to kwestia karty graficznej ATI Radeon 3600 bo (jak już wyżej wspomniałem) nie mogę ustawić na niej 120 Hz, ale to nic bo i tak zastanawiam się nad kupnem nowej karty graficznej (bo na tej nie chodzi Battlefield 3, a pozatym jest już słaba jak na dzisiejsze czasy (512 MB)). Znalazłem tą: http://www.ceneo.pl/13324020s, w opisie pisze że obsługuje technologie ATI HD3D więc myślę że nada się i do Battlefielda i do 3D.

Reasumując proszę o podanie mi jakiegoś linka (może być patch do BluRay 3D dla Power DVD) lub nazwy programu który obsługuje bezproblemowo BluRay 3D oraz wypowiedzenie się w sprawie karty graficznej ASUS Radeon HD6770 czy i jak (w sensie czy dobrze działa na niej 3D) obsługuje 3D