[3D] Jak zrobić animowany silnik czterosuwowy


(kop524) #1

Witam otóż niedawno zacząłem studia Inf ale niestety musieli też dać nam 3DS MAX a ja nie cierpię robić grafiki 3d. Dziś po zajęciach zapytałem się czy można zrobić proj., który zaliczy mi te zajęcia, a Profesor stwierdził, że tak i ma to być animowany przekrój silnika czterosuwowego i ma wyglądać realistycznie.

I dlatego proszę o pomoc w dobraniu jakiegoś tutka czy czegokolwiek innego co by dało mi możliwość zaliczenia tego. Z tym, że dostałem info od Niego, że progs jakiego użyję jest dowolny ale ma wspierać formaty wpierane przez 3DS tak aby animacja na nim działała.

 

Na ogół ma być mniej więcej tak jak poniżej ale w 3D i realistyczne:

http://www.szkolnictwo.pl/szukaj,Silnik_czterosuwowy

 

Proszę o pomoc :slight_smile:

 

Pozdrawiam.


(bachus) #2

To pytanie jest na poważnie? 


(kop524) #3

Tak o ile dobrze zrozumiane :slight_smile: chodzi o coś na czym mógł bym bazować tę pracę np. projekt jakiegokolwiek silnika lub czegoś podobnego do takowego a nie o gotową pracę. Sam na bank nie zrobię a chciałbym jak najszybciej to zrobić i mieć gdzieś te zajęcia gdyż są one tylko utrapieniem(Głównie dlatego, że chcę iść na programowanie lub sieciówkę gdzie t mi nie potrzebne.


(bachus) #4

Jeżeli masz inne zainteresowania (np. “sieciówka”) - poważnie nie umiesz poszukać w google jakiegoś przykładu projektu?


(kop524) #5

szukam ale same prezentacje gotowego projektu więc dlatego się pytam czy ktoś coś ma.

 


(kowgli) #6

@kop524

No bez jaj… przysiądź przez weekend i po prostu zrób, a nie szukasz drogi na skróty. Jeszcze nie raz i nie dwa będziesz musiał robić rzeczy, które ci nie leżą. Takie życie… szczególnie na studiach :wink:


(pstrowsky) #7

Oczywiście jest coś takiego w Blenderze:
Model: http://www.blendswap.com/blends/view/66992

Książka, w której [chyba?] wyjaśniono co i jak się modeluje: https://www.amazon.com/Death-Armatures-Constraint-Based-Rigging-ebook/dp/B00BRNGQVQ/ref=sr_1_1?s=digital-text&ie=UTF8&qid=1362900483&sr=1-1

Masz gotowy model na otwartej licencji, ale radzę Ci to wymodelować samemu, nawet identycznie tak jak tam to jest zrobione, bo jak prof. spyta Cię o jakąś ■■■■■ółkę i okaże się, że nie wiesz jak to zrobić w tym sofcie, który sam wybrałeś to polegniesz z kretesem. A może pytać bo soft jest nietypowy, jak przebrniesz, to na pewno zapunktujesz.