3dmark 03 taki słaby wynik

Witam mam taki problem :frowning: W 3dmark z 2 tygodnie temu mój wynik w 10002pkt 3dmarku 03 a teraz sami zobaczcie :frowning: :

f9f1e2df5dcf6d45.jpg

W poprzednim kompie miałem 5800pkk z celeronem :frowning:

Dodam że w grach nie ma ani fps`a różnicy co mnie cieszy wszystko chodzi super :wink: ale co jest taki mały wynik w 3dmarku ;(

Super zestaw:

Athlon X2 3600+

Abit kn9 nforce 4 ultra

Karta:GF 7300GT zalman

Pamięć 1gb ddr2 667mhz GOODRAM

Amacrox:Warrior 400PNF

czy od tego czasu zmieniałeś sterowniki ?? czy karta jest podkręcona ??

Nie zmieniałem sterowników

Nie podkręcałem karty graficznej

Podkręciłem procesor o 100mhz i powróciłem do standardowych ustawień bo mi się komp zresetowal :frowning:

Widocznie Windows się zaśmiecił przeczyść rejestry, wywal tempy, powyłączaj zbędne śmieci z traya.

np u mnie przy zaśmieconym 3dmark 01 ~1000 pkt, po formacie ~4700.

Przy zasmieconym kompie może być taka różnica :shock: ?

Czym przeczyścić rejestr,jakieś tempy i śmieci z traja ? :stuck_out_tongue:

wirusy, trojany, spyware… oraz niepotrzebne oprogramowanie do czyszczenia rejestru, pseudo przyspieszacze systemu - tak się kończy zabawa z kompem :-).

jakie spyware? oprogramowanie do czyszczenia rejestru nie zasyfia systemu, ale co może o tym wiedzieć fan linuxa

Optymalizacja i odchudzanie Windowsa XP

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=76580

może wiedzieć jeszcze znacznie więcej niż fan windows’a

testowałeś wydajność tego typu optymalizacji chociaż - bo ja tak i to już wiele lat temu.

prog do czyszczenia rejestrów, jest różnica w ładowaniu i przcy systemu, u brata ciotecznego np wywaliłem kilka giga różnych śmieci ccleanerem, dla nich ie7 to jedyna słuszna przeglądarka i słowa doradcy z vobisu są świetne komp celeron 2,6 (zmienili bo Athlon ponoć się wieszał i był wolny :lol: ), płyta na sis gotowiec z vobisu, po czyszczeniu ładowanie xp z ok 10 min się skróciło i włączanie przeglądarki nie trwało 3-5 min.

mi na p3 750 ie7.0 ze wszystkim aktualizacjami włącza się 2sekundy… i stosowałem żadnych cleanerów (kiedy zajmowałem się ich testowaniem często system tracił stabilność).

co do optymalizacji to wystarczy znać trochę rejestr systemu windows ( ja go znam w jakimś tam stopniu, przydatna jest też funkcja wyszukiwania).

autor postu najwyraźniej nałapał wymienionych wyżej syfów i stąd spadek wydajności.

polecam saerch&destroy, adaware, i skaner mks on-line.

@Tobi, tyle ze 3dmk01 jest w sporej czesci zalezny od proca - a kazdy bench od systemu i procesow w tle, nadanego priorytetu… niektore benche sa podatne na ‘cheat’,np. superpi - wystarczy skopiowac na partycje z SPi, w dwie strony duzy plik :slight_smile:

poza tym, czy 3dkm03 obsluguje 2 jajka, bez patcha ?

sprawdz wyniki w 3dmk05/06

Nie wiem :frowning: przeczyściłem rejestry i nic ;( ale w 3dmark 03 jest bardzo mało fpsów :frowning: przed pierwszym włączeniem 3d marka i sprawdzeniem punktów było 10002pkt nie miałem zainstalowanego optimilazotora amd może w tym tkwi problem?

rozmawiamy o wersji 03 to raz, dwa można swobodnie wyłączyć test cpu (ale trzeba wykupić licencję) przy rozdzielczości wyższej niż 1024x768 znaczenie procesora jest znikome (nie wpływa na końcowy wynik) a zatem należy testować w wysokich rozdzielczościach.

W grach nie ma różnicy więc zostawie ten temat może po formacie wszystko woróci do normy dzięki za odpowiedzie :wink:

możliwe pisałem o tym wyżej…

zawsze byłem przekonany, że jak się zmienia hardware, to windows TRZEBA przeinstalować, zainstalować sterowniki do nowych komponentów, by mieć pewność że ze starociami nie będą się gryźć…

skoro miałeś celerona, a masz x2 wnioskuję żę płytę (podstawowy składnik systemu) też zmieniłeś…

Tobi podal wyniki 3dmk01 - i to tego odnosila sie ta wypowiedz…

3dmk03 - test pierwszy ‘wing of fury’ jest w duzej mierze zalezny od proca, podobnie jak drugi, ‘battle of…’ od gpu - to znane ‘wady’ mad onion :slight_smile:

to dziwne bo testowałem tą samą kartę graficzną na różnych procach i na słabym socket 754 (prawie bez oc) i na am2 x2 po oc i wynik jest podobny (7300GT)…

no i ja testowalem, gdzies mam konkretne roznice, ale z tego co pamietam, to:

1.4/256L2 vs 1.7/256L2 ~400 pkt. w 3dm01 i 200 pkt. w 3dmk03

1.7/256L2 vs 2.0/512L2 ~ 800 pkt. / 300 pkt.

na 1.4 z r9550 250/200 mam 3220ppkt. w 3dmk03 -

http://service.futuremark.com/orb/resul … ID=7034782

:slight_smile:

testuj w rozdzielczości 1280x1024. a nie w 10x7 :smiley: