3dmark03 na w miarę nowoczesnym sprzęcie

Ostatnio zakupiłem sobie nowy sprzęt, wymieniłem mobo, procek i ram (w sygnaturze). Po instalacji systemu zainstalowałem 3dmarka03 i zrobiłem nim test, wyszło nieco ponad 7000 marków. Jakiś czas wcześniej składałem kompa kumplowi (mobo asusa na chipsecie 690g, athlon x2 4200+, 1GB ddr2 667MHz@1066MHz, geforce 6600gt) i u niego też zrobiłem tego marka i też wyszło coś około 7000marków. U drugiego kumpla z płytą asrocka (nie wiem jaka dokładnie), radeonem x1950gt, 2gb ramu wynik wyszedł także w około 7000marków. Testy były robione z zainstalowanym patchem do 3dmarka03, do konkretnych podzespołów sterowniki specjalnie ściągałem najnowsze ze stron producentów, biosy także poaktualizowane do najnowszych wersji. Zna ktoś przyczyny takiego zachowania marka?

http://www.gph.benchmark.pl/ Tu masz orientacyjne osiągi różnych kart. Trzeba wziąć pod uwagę, że wiele zależy od procesora, pamięci RAM, płyty głównej oraz ustawień DirectX, programów uruchomionych w tle. Przykładowo w 3d marku 2003 moja karta - GF 8800GT ma 32880 pkt, na moim sprzęcie (Phenom 9750, 2GB RAM 800) mam 36153. Ja robiłem testy bez patcha.

Nie pytam się o osiągi innych tyko o przyczynę i ewentualne rozwiązanie tego dlaczego za każdym razem gdy robię test na dowolnym sprzęcie wychodzi mniej więcej podobny wynik.

Ja tez mam około 7000 (sprzęt w sygnaturze).

Więc ci odpowiadam, ze prawdopodobnie masz wadliwą wersję, lub raczej kopię, bo wyniki powinny być zbliżone do tych z benchmarków. Sprawdź sobie na 3dmarku05 albo 06, są inne testy np Aquamark.

Przemek, tobie akurat może tyle wyjść na Core2Duo E6700 wychodzi 9100 pkt, o tym, że masz DirectX 10 nie wspomnę.