3ds Max 2011 a 3ds Max 2010...pytanie o biblie i różnice

Witam.

Chciałem się dowiedzieć czy program w tych dwóch różnych wersjach dużo się różni? I czy biblia do wersji 2010 była by przydatna do wersji 2011?

Na allegro nie znalazłem biblii do 2011.

Może mi ktoś pomóc?

Pozdrawiam!

Niedawno została wydana biblia do 2010. Czytając komentarze to ponoć wersja z 2008 nadal mocno się zgadza, więc kupując do 2010 nie powinieneś być rozczarowany.

Niestety o różnicach wiele nie powiem, wiem, że jest zastosowany silnik mental ray w nowszej wersji… nic więcej niestety nie wiem, ale wiem, że biblia do 2011 nie zostanie wydana (jeśli w ogóle będzie).

Aha…czyli jak kupię biblię do 2010 to też będę mógł się z niej czegoś nauczyć i wykorzystać to w 2011?

Sądzę, że tak, może w biblii będzie brakować paru szczegółów z 2011… ale nie dam ręki obciąć, bo nie wiem na ile wersja 2011 się zmieniła w stosunku do poprzedniczki. Wiem, że wersja 2011 miała być przebudowana, aby działała sprawniej/lepiej itd… ale sądzę, że funkcje z wersji 2010 zostały i będą w tych samych miejscach:)

Sam będę ryzykować i kupię biblię 3ds max 2010 i będę “pracować” na trialu 2011

Hehe, to nie jestem sam z takim pomysłem :wink:

Zobaczymy co z tego wyjdzie. Dzięki za pomoc.

Pozdrawiam :wink:

O samych książkach mało wiem ale o programach troche więcej. Wystarczy wpisać na youtube: New features 3ds max 2011. Dodali dużo narzędzi np. Viewport Canvas, gdzie możemy malować model! !!