3DSP WLAN Card sterownik dla Linuxa


(karton16) #1

Witam poszukuję sterownika do karty sieciowej bezprzewodowej 3DSP WLAN Card nie znam dokładnych danych, bo tylko tyle pisze na płytce z sterownikami ale pod windowsa. Google przeszukałem, ale nie znalałzem, albo do całkiem innej karty sieciowe.

Z góry dziękuję za pomoc


(dr.boczek) #2

co to za karta? jak wygląda? pod PCI? USB?

 

linuxowych sterowników do kart sieciowych szuka się w kernelu.


(nintyfan) #3

Kolega wyżej napisał, że sterowniki powinny być dołączone do systemu, a w bardzo złym przypadku należy zainstalować jedynie firmware. Jest chyba tylko parę kart do których trzeba instalować sterownki, i to (niestety) przez kompilację modułu. W większości przypadkach, jeżeli karta nie działa out-of-the-box, to jest nie wspierana.

 

Kiedyś była strona hardware4lin czy hardware4linux, która zawierała bazę informacji o sprzęcie i tego, jak działa z Linuksem. Teraz jej chyba nie ma.


(karton16) #4

http://forum.dobreprogramy.pl/gallery/image/6640-3dsp-wlan-card/

To jest coś w stylu tej karty pod PCI

3DSP WLAN Card to jest nazwa

modelu nie znam

linuxa nie mam zinstalowanego, mam winmdowsa xp ale live cd nie wykryło


(dragonn) #5

To z poziomu Live cd pokaż wynik polecenia lspci - dla Linuksa nie istotne jest producent karty ale chipset na którym ona działa a to jest najlepsza opcja rozpoznania go.


(karton16) #6

http://forum.dobreprogramy.pl/gallery/image/6641-lspci/

http://forum.dobreprogramy.pl/gallery/image/6642-lsusb/

Tu mam skriny z poleceń lspci i lsusb


(dr.boczek) #7

Wyglada na to, ze kernel wcale nie rozpoznaje twojej karty (zakładam ze to jest ostatnie urządzenie na listingu lspci), nie pomoge w tej sytuacji.


(dragonn) #8

Wygląda na to że to ta karta https://wikidevi.com/wiki/Syntek_STA-PB-A0031 albo bardzo podobna. Niestety z tego co widzę to ciężko będzie tą kartę ruszyć, google nic sensownego nie zwraca. Jedyne co znalazłem http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1630818 ale strona producenta się nawet nie ładuje u mnie.


(karton16) #9

U mnie się też nie ładuję :confused: Więc nici z linuxa zostanę przy Windowsie