3GB RAM a 64-bit

Witam

Aktualnie mam zainstalowany system Windows Vista 32-bit, ale mam możliwość instalacji oryginalnej wersji Windowsa 7 tyle, że wersji 64-bit. I teraz mam pytanie czy istnieje możliwość instalacji na moim sprzęcie tego systemu (bo podobno musi być 4GB RAM) a jeśli tak, to jak to powinno przebiegać. W sensie normalnie odpalam z płyty, instaluje, czy potem będę musiała ręcznie wgrywać jakieś stery etc.

Dane Laptopa (z Everestu). Jeśli jeszcze jakieś dane są potrzebne, to mogę podać

Hewlett-Packard HP Pavilion dv7

Procesor - Mobile DualCore Intel Core 2 Duo P8400, 2266 MHz

Pamięć fizyczna 3072 MB (DDR2-800 DDR2 SDRAM)

Ps. Zależaloby mi na tym, żeby ten system działał, ale ważne aby nie było żadnych problemów ze sprzętem i w ogóle.

Dzięki z góry za info

Cześć

Nie musi być koniecznie 4GB aby móc instalować system w wersji 64 bitowej.

W twoim przypadku, najpierw trzeba sprawdzić czy producent laptopa oferuje sterowniki dla systemu Windows 7 w wersji 64 bitowej.

Jeżeli tak można go śmiało zainstalować.

Nie musisz mieć 4GB pamięci ram.

Przy 4GB i więcej zalecane jest zainstalowanie 64 bitowego systemu żeby móc wykorzystać całą pamięć.

Cześć

A w kwestii samej instalacji. Najpierw robisz backup ważnych danych na pendrive, płytę CD, DVD bądź dysk zewnętrzny.

Warto również przygotować sobie wcześniej niezbędne sterowniki.

Nastepnie uruchamiasz komputer z płyty instalacyjnej i instalujesz nowy system.

Po instalacji systemu, instalujesz sterowniki, aktualizujesz system i instalujesz programy z których korzystasz na codzień.

Tak w skrócie.

Tylko na początek sprawdź czy producent udostępnia sterowniki dla systemu Windows 7 w wersji 64 bitowej dla tego laptopa.

Podaj dokładny model laptopa (naklejka pod spodem laptopa).

Ok, więc tak, weszłam na str HP, znalazłam mój sprzęt, wybralam opcję “Pobieranie sterowników i oprogramowania”. I tam rozumiem wybieram system operacyjny - Windows 7 (64-bit). Są tam dostępne stery do chipsetu, dźwięku, grafiki, klawiatury…, pamięci masowej, sieci, biosa.

Czyli rozumiem, że najlepiej będzie jak mówicie ściągnąć wszystkie sterowniki i je zainstalować po instalce systemu, tak?

A laptop to HP Pavilion dv7-1040ew Entertainment

Wszystkie niezbędne sterowniki są dostępne, bez problemu możesz instalować Windows 7 64bit.

Sterowniki będziesz musiała ściągnąć sama (niektórych zapewne nie będziesz musiała pobierać, ponieważ 7 ma zintegrowane sterowniki).

Ok, więc ściągnę wszystkie dla pewności:)

Podsumowując po zrobieniu backupu, normalnie instaluje Windows 7 64-bit na Vista 32-bit. Po instalce systemu instaluje potrzebne sterowniki i wszystko bedzie śmigać bez problemu, mimo że mam 3GB RAM.

I trzy ostatnie pytania.

  1. To zabrzmi głupio, ale do tej pory nie przechodziłam z 32-bit na 64-bit, więc czy po instalce windows 7 będę miała jakąś informację, których sterowników brakuje?

  2. Czy zostawiać dysk recovery Visty, czy nie warto?

  3. I czy jeśli go zostawię, to gdyby coś się schrzaniło, będę miała możliwość ponownej instalki od razu z recovery, czy i tak musiałabym z płyty?

win7 ruszy na 2Gb ramu http://pl.wikipedia.org/wiki/Windows_7# … .C4.99towe

  1. panel sterowania menedżer urządzeń

  2. najlepiej zrób testową instalację win7, jeżeli wszystko będzie ok to przy już właściwej instalacji wywal wszystko z dysku

  3. z recovery to zainstalujesz tylko vistę, a chyba już jej nie chcesz? warto mieć jednak płyty

rozumiem,że vista to jest oem, a ten twój win7 to jest oem czy box i czy upgrade czy standardowa instalacja?

Wersja oem i standardowa instalacja. A jak się testową robi?

Cześć

Tak dla pewności zapytam się jeszcze czy ten OEM był już instalowany na jakimś innym komputerze?

nie był

Cześć

Więc można go śmiało instalować.

4 GB 64-bitowy system jest w stanie wykorzystać, jw.

Zainstalowałam.

Bardzo Wam wszystkim kochani dziękuję za pomoc.

Ania

Cześć

Nie ma sprawy :wink: Najważniejsze że wszystko działa.