3GB w Vista Home Basic- możliwe?

Witam! Czy możliwe jest podłączenie 3GB RAM-u (1x1GB,1X2GB) bo ja napotkałem problemy :frowning: (wersja systemu 32-bitowa)

spokojnie czyta vista 32 bit 3gb ramu :wink:

viewtopic.php?f=22&t=259351

To dziwne bo ja mam problemy! przy 2gb jest wszystko ok, kiedy dorzucam jeszcze 1gb system podczas ładowania świruje (brak rameczki i napisu Microsoft … coś tama potem grafika się wysypuje).Tamten post już widziałem ale może coś przeoczyłem. Proszę o pomoc !

Nie, to raczej nie wchodzi w grę bo była wkładana kilka razy.

Gdzieś czytałem, że RAM musi być tej samej firmy, a kości tej samej pojemności, w przeciwnym razie ilość RAMu jest uzależniona od ilości na najmniejszej kości (w tym wypadku 1GB)

Ja mam Samsung-a i GOODRAM-a. Nic się na to nie da zrobić ?

Czy został zainstalowany Service Pack 1 ?

http://pl.wikipedia.org/wiki/Microsoft_Windows_Fiji

wyłącz dual channel w biosie, lub wsadź kość do innego gniazda

Tak Service Pack1 jest, a co daje ta opcja ?

Sprawdź u sąsiada czy ta kostka która wkładasz u siebie, będzie działała u niego.

image_id: 633

Pamięci o takiej samej częstotliwości i trimingach

A mati75 , masz takie same kości ? (czy masz laptopa bo widzę ,że ASUS). Kostka pewnie by działała, kwestia konfiguracji :frowning:

kość nr 1:Nazwa modułu Hynix HYMP512S64CP8-Y5

kość nr 2:Nazwa modułu GU332G0AJEPR8H2L

Tam ta druga to inny producent, ale na pamięcach hynixa.

Spróbuj uruchomić komputer tylko na tej nowej kości.

tak to laptop

Odpala, ale jak dokładam jeszcze 1Gb to się sypie

Nie padło pytanie czy to laptop. Czasami jest tak, że dany notebook nie jest w stanie obsłużyć większej ilości pamięci niż 2GB. Ja w PC mam 3GB RAM (2x 1GB i 2x 512MB). Pamięci powinny mieć to samo taktowanie i te same timingi (czyli opóźnienia np. CL 5.0). Wtedy jest zachowana maksymalna zgodność. Oczywiście kiedy są jeszcze tego samego producenta np Kingston.

Nie muszą :wink:

Niektóre pamięci współpracują ze sobą świetnie, nie zależnie od tego czy mają identyczne parametry i producenta.

Nie to nie laptop

Chyba znalazłem rozwiązanie mojego problemu :

pytagwnazh5.th.jpg

http://www.foxconnchannel.com/pl-pl/pro … -pl0000269

Aktualizacja BIOS-u nic tu nie da?

czyli maxymalnie 2 GB, lub wymiana płyty.