3x mini jack na 1 mini jack


(bartex9) #1

Witam,

Kupiłem sobie głośniki 5.1. Niestety mój komputer nie ma karty dźwiękowej (ma zintegrowaną) a z głośników wychodzi kabel rozdzielający się na 3 wtyczki mini jack (zieloną, pomarańczowa i czarną). Ja przy komputerze mam tylko wejście na 1 jack(zieloną wtyczkę). Moje pytanie brzmi: Czy można kupić jakąś przejściówkę, która zmieniła by 3 mini jacki w jeden. Jeśli tak to jak się coś takiego nazywa, bo nie mogłem znaleźć czegoś takiego na allegro. Z góry wielkie dzięki za pomoc.

Pozdrawiam


(Cedar) #2

Dużo lepszym rozwiązaniem będzie zakup nawet najprostszej karty dźwiękowej 5.1.

http://allegro.pl/listing.php/search?bu ... =1&order=p


(bartex9) #3

No tylko większość tych tańszych ma tylko 2 gniazda - mikrofon i słuchawki. Ja mam 3 jacki więc chyba nim nie to nie da. A ta przejściówka nie da nic? Bo w sumie nie musi być dźwięk w 5.1. Wystarczy stereo..


(dodor) #4

sprawdz w ustawieniach, niektóre zintegrowane kary mają mozliwość konfiguracji wyjść, np. mikrofon na subwoofer i centralny , a wejście liniowe na głośniki tylne,

a jak nie to tu masz kary 5.1:

http://allegro.pl/sound-blaster-live-5- ... 76674.html

http://allegro.pl/creative-sound-blaste ... 47072.html


(Cedar) #5

No nie patrz na te USB za 2 - 8 zł, karty za 17 zł i wyżej, mają już więcej gniazd.


(bartex9) #6

To jest laptop więc te karty co dałeś nie wejdą. A dałbyś jakiś przykład za te 17zł?


(Cedar) #7

No to mogłeś napisać, że tak się sprawa przedstawia.

Podał ci dodor taki przykład, ja też podałem, wystarczy stronę przewinąć (ale nie dla lapka, chociaż wszystkich nie przeglądałem)


(bartex9) #8

W sensie o jaki przykład chodzi? O to podłączenie do wejścia mikrofonowego? Próbowałem ale nie za bardzo to działa (nie wszystkie głośniki chodzą). Obecnie znalazłem huba 1jack na 2 jacki i podłączyłem te 2 z 3 kabelków. Oczywiście nie wszystko chodzi ale przynajmniej gra. Jaka pozostaje mi możliwość?


(Jaromir Zurawski) #9

http://allegro.pl/karty-muzyczne-sound- ... rzne-63046