3x4 giga ram spadek fps

Witam posiadam obecnie 12 giga ram ,wczesniej mialem 8 i gry ładnie działały dokupiłem kość 4 giga i zaczeły spadać mi fps w grach,nie wiem czy to ma znaczenie ale te 8 giga działało w dual channel i włanie nie wiem czy jakoś mi ten ram nie zakłuca tego,może trzeba coś w biosie poprzestawiać ,
POMOCY

Wyjmij jedną kość - to się przekonasz. Tyle można powiedzieć na podstawie podanych informacji.

1 polubienie

3 kosci nie będą działały w (pełnym)dualu.

Nie wiem czy dobrze kojarzę, ale nie mam na czym sprawdzić. Cokolwiek nieparzystego chyba działa w single channel, a parzyste w dual lub asynchronous (zależnie od wpakowanych pojemności) ?

wyjmę i zobacze najwyżej dokupie jeszcze jedna kość 4 giga ,prawdopodobnie teraz moje kości grają pojedynczo, dlatego sa spadki fps . Battlefiled 1 na 8 giga nie miał spadków fps ,no dobra sprawdze to jutro ,ale coś czuje że trzeba dokupić jeszcze jedną kość aby był nastepny dual channel

Jak duże są te spadki? Między single channel a dual channel nie powinno być więcej niż 10% różnicy wydajności.
Jaką częstotliwość i opóźnienia mają stare i nowa kość? Sprawdzałeś pamięć memtestem?


Mam tą pamięć 3 kosci po 4 giga gdy mialem 8 giga ram nie bylo takich spadków monitor mam 75 Hz wiec gram na tylu fps
Spadki siegaja 40 fps wczesniej na ustawienich wysokich w bf1 mialem conajmniej 65 +

Sprawdzałeś pamięci memtestem?
Dużo masz wolnego miejsca na dysku? Dokładając kolejną pamięć system mógł sobie zwiększyć plik stronicowania oraz powiększyć o 4GB przestrzeń zarezerwowaną na hibernację jeśli masz włączoną.

pamięć sprawdzona memtesterem 0 błędów a miejsca na dysku mam dużo .Sprawdze jeszcze system pod względem wirusów może coś w nim siedzi

W cpu-z jeszcze sprawdź czy częstotliwość i opóźnienia pamięci są prawidłowe.


nie znam sie dlatego dodalem to zdj

Twoje pamięci mogą działać na 2400 Mhz a działają na 2134 MHz. Trzeba w biosie coś pozmieniać.

nom dokładnie tylko że w biosie nie moge zmienic MHz ,to jakaś tani płyta głowna moze dlatego nie oblsuguje 2400MHz

a to te same kosci, tzn. firma i specyfikacja, czy skladanka?

wszystko to samo firma, MHz ,CL15 tylko dziwie się że w biosie nie moge zmienic taktowania ,możliwe ze ta płyta główna jest do bani

XMP - masz coś takiego w biosie?
Albo ma ukryte opcje tak jak np. płyty Gigabyte mają je pod skrótem CTRL+F1.

XMP nie ma ale będe grzebał moze coś znajde
Na razie dzieki wam za pomoc jakby cos sie udało zrobic to napisze